• Menu
  • Menu

Data v zahraničí s eSIM od Airalo

Známe to asi všichni. Jste v zahraničí a potřebujete se s někým spojit. V dnešní době, kdy po celém EU platí stejné ceny volání a dat jako v zemi, ze které je váš operátor, je to celkem jednoduché. Řešit data v zahraničí musíte, pokud jedete např. do Švýcarska, Turecka, Egyptu, USA nebo někam do Asie.

Pokud nechcete platit obří ceny za roaming nebo si shánět složitě SIM v zemi, kam jste zrovna přijeli, je varianta eSIM přímo pro vás.

Co je to eSIM

eSIM je alternativa k plastovým SIM kartám, ale jak už název napovídá, jedná se o virtuální SIM kartu, kterou není potřeba nikam zapojovat. Můžete tedy nákup provést z pohodlí domova a zároveň není potřeba SIMky měnit a svoji standardní SIM někde ukládat po dobu dovolené. Navíc můžete mít obě SIMky aktivní v jednu chvíli, i když nemáte pro dvě SIMky sloty.

My jsme se letos rozhodli eSIM vyzkoušet na naší cestě do Kanady a byli jsme nadmíru spokojeni. Vybrali jsme si společnost Airalo, která má aplikaci v češtině, nejlepší hodnocení na internetu a také nejlepší ceny v porovnání s ostatními, které jsme našli. Pojďme se tedy podívat na to, co nás na této službě nejvíce zajímalo.

Kolik stojí data v zahraničí s Airalo?

Airalo nabízí několik druhů eSIM. Můžete si vybrat roaming do konkrétní země, na konkrétní kontinent, a nebo si můžete koupit globální SIM, která funguje po celém světě. (Ty doporučujeme aktivovat, pokud budete mezi státy přejíždět sem a tam a máte Android, jelikož u něj můžete mít v jeden čas pouze jednu eSIM.) Od toho se odvíjí i ceny.

Samozřejmě jsou ceny různé i když porovnáme jednotlivé země. Řekla bych, že v mnoha Asijských zemích by bylo o něco levnější si koupit místní plastovou SIM kartu, ale v Kanadě nás vyšla o mnoho levněji, než kdybychom si koupili předplacenku. Za 10 GB jsem zaplatila US$35, Marek za 5 GB zaplatil US$18.

Jsou to ale jedny z těch dražších SIMek. Do Ameriky je cena ještě o něco nižší, do Švýcarska nebo celé Asie cca stejná, Egypt nebo Mexiko už je o něco dražší a do některých států eSIM vůbec neseženete (př. Kuba). Takže je fajn se podívat, zjistit, jaká je situace a případně se podle toho zařídit jinak.

Můžu mít eSIM i ve svém telefonu?

Tohle je důležitý aspekt celé služby. Věřím, že v budoucnu už budou možnost instalace eSIM mít všechny telefony. Nicméně některé starší zařízení v dnešní době tuto možnost nemají. Jelikož jsme si letos kupovali nové iPhony, tak jsme byli v pohodě. S mým starým iPhonem 7 bych už nepochodila.

Jak se podívat, zda můžete mít eSIM ve svém Android telefonu najdete zde.

Jak se podívat, zda můžete mít eSIM ve svém iPhonu najdete zde.

Zde najdete seznam konkrétních zařízení, ale aktualizují ho jednou za čas, takže návody výše budou užitečnější.

Jak na instalaci?

Tak už se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu a tím je, jak si svoji eSIM nainstalujete. Je to jednoduché. Nám to zabralo maximálně 10 minut času. Dejte si pozor, že po dobu instalace jste připojeni ke stabilnímu internetu. My jsme si SIMku instalovali ještě před odletem v Evropě.

  • nainstalujte si aplikaci Airalo
  • do aplikace je nutné se registrovat
  • zakupte vámi vybraný balíček

S kódem KATERI4806 budete mít na první eSIM od nás slevu US$3.

data v zahraničí
Vyberte si balíček, použijte kód KATERI4806 se kterým budete mít slevu US$3. U platby možná budete muset přidat fakturační adresu (stejná jako vaše bydliště).
  • nainstalujte eSIM
data v zahraničí
Zakoupenou eSIM najdete v sekci Moje eSIM. Zde zvolte instalace eSIM a na dalším screenu se vám zobrazí, jak máte postupovat.
Každou SIM si můžete oštítkovat (my si ji nazvali Kanada) a následně volíte, jaká SIM by měla být výchozí pro volání, iMessage a pro mobilní data (všude jsme zatím zvolili naši standardní SIM a po příletu jsme si vypli data u naší standardní SIM a zapnuli je u nové SIM, kterou jsme si pojmenovali Kanada) Důležité je, že nechceme povolit přepínání mobilních dat!
  • v cílové destinaci vypněte datový roaming u své standardní SIM a zapněte ho u eSIM
V cílové destinaci je potřeba zapnout linku koupenému číslu (a také datový roaming) a vypnout datový roaming u svého standardního čísla. Celé to provedete na iPhonu v Nastavení > Mobilní data nebo Androidu Nastavení > Připojení > Správce SIM karet.

Pokud chcete, zde je i video v angličtině, dle kterého lze postupovat – pro iOS, pro Android.

Na závěr ještě dodám, že za každou koupi se vám přičte 5% z ceny eSIM do virtuální peněženky v aplikaci a můžete je použít na koupi další eSIMky. Za nás jednoznačně přínosná služba a budeme doporučovat, chválit a využívat dál.

Pokud službu využijete, budeme rádi, když nám dáte vědět do komentářů, zda se vám líbila a vše fungovalo jak mělo. 🙂

Na cestách jsme vyzkoušeli už několik dalších poskytovatelů eSIM a všechny postřehy píšeme i na náš druhý web https://esim.monster/, kde si můžete najít i doporučení na nejlepší eSIM pro konkrétní stát.

A teď už můžete letět s data kamkoli. Pokud hledáte levné letenky, tak mrkněte na tento článek.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

6 komentářů