• Menu
  • Menu
levné letenky

Jak hledat levné letenky v Google Flights

Možná už jste si přečetli nás článek Jak najít levné letenky za 1 minutu, ale pořád hledáte ten nejlepší nástroj na vyhledávání. My hledáme téměř výhradně přes Google Flights. Tenhle vyhledávač vám najde úplně všechny lety ve vybraných destinacích a velmi snadno se používá. A dneska vám ukážeme, jak v něm pracovat, abyste při příští rezervaci cesty našli i vy ten nejlepší let.

Vyhledání letu

Nejprve si najděte Google Flights vyhledávač. V něm to vypadá podobně, jako v IDOSu nebo v jiném vyhledávači na veřejnou dopravu. Zvolíte si:

  • Odlet – můžete zadat až 5 konkrétních měst nebo jednu celou zemi
  • Cíl – můžete zadat až 5 konkrétních měst nebo jednu celou zemi nebo zadat „Kamkoli“
  • Datum/data cesty
  • Zda chcete zpáteční nebo jednosměrný let (je možnost zvolit i „Více destinací“, pokud chcete například přiletět do jiného města, než ze kterého odlétat)
  • Počet cestujících
  • Třídu letenek: ekonomická, prémiová ekonomická, business třída nebo první třída

Zajímavá je také možnost „Prozkoumat destinace“, kterou si ukážeme dále ve článku.

letenky v google flights

Pokud tedy víte přesná data a místa, ze kterých a do kterých chcete letět, zadáte tyhle informace a pak už jen porovnáváte nabídky.

TIP: Zvolte si až 5 odletových měst, čímž můžete dost ušetřit. My se třeba z Prahy za levnými letenkami rádi vydáme do Vídně, Bratislavy nebo Mnichova.

Už při zadání odletové a příletové destinace se vám po kliknutí na kalendář ukáže, které dny jsou jak drahé. Pokud jste flexibilní ve výběru data, tady můžete ušetřit.

letenky v google flights

Z nabídky, která se vám zobrazí už v podstatě jen stačí vybrat tu, která vám vyhovuje a nechat se přesměrovat na stránky letecké společnosti, kde rezervaci můžete dokončit. Důrazně doporučujeme, neobjednávat přes prostředníky, ale přímo u letecké společnosti!

Po rozkliknutí každé nabídky se vám dokonce ukáže graf ceny letenky v posledních 30 dnech, abyste si mohli porovnat, zda se cena vyplatí.

letenky v google flights

Na co si dát pozor

Samostatně rezervované lety

Jakmile máte vyhledané letenky dle vámi zvolených preferencí, porovnáte si nabídky. Někdy se vám může ukázat „Samostatné letenky rezervované společně“. Tohle většinou dělají přeprodejci letenek, aby se dostali na co nejnižší cenu.

letenky v google flights

Může to být sice nejlevnější volba, ale v tomto případě se vystavujete riziku, že pokud vám jedna ze společností let přesune nebo zruší, druhou letenku už přesunout nebo zrušit nepůjde. I tak si ale let můžete rozkliknout, protože se vám ukáží další možnosti, jak si s tím poradit.

letenky v google flights

V tomto případě bych letenky koupila o něco málo dráž místo přes Gotogate nebo Kiwi přímo přes leteckou společnost a tím si zajistila, že vše bude na jedné rezervaci.

Kliknutím na pokračovat budete již přesměrováni přímo na stránky letecké společnosti, kde si letenky můžete koupit.

Zavazadla

Levné letenky s sebou často nesou různé poplatky. U nízkonákladovek si většinou zaplatíte i za větší příruční zavazadlo. To vám Google Flights ukáže také. Při přesměrování na stránky dopravce pak uvidíte, o jaké přesně rozměry se to jedná. Zadarmo u nízkonákladovek bývají jen menší batůžky.

letenky v google flights

Doba odletu

Ty nejlevnější možnosti bývají často pozdní odpolední přílety či brzké ranní odlety z dané destinace. Rozhodněte se proto, jestli se vám cena opravdu vyplatí vhledem k tomu, že pak budete muset v dané destinaci platit třeba jednu noc v hotelu navíc a k tomu ještě taxík z letiště, pokud už nepojede MHD. Preferované časy odletu si můžete vyfiltrovat.

letenky v google flights

Jak vyhledat ty opravdu nejlevnější letenky

Flexibilita je klíč levného cestování. Samozřejmě pokud máte dané týdny celofiremní dovolené, nemůžete si vybírat konkrétní dny. Můžete si ale nechat ukázat všechny destinace a vybrat si tu nejlevnější.

Je mi jedno kdy poletím

Pokud máte ten dar, že nemáte dovolenou vázanou na konkrétní data, bod pro vás! V tom případě hodně ušetříte. Máte dvě možnosti, kterými v této situaci vyhledávat.

1. Pokud jste flexibilní v rámci dnů

Nejjednodušší je vyhledat si konkrétní data a pak použít jednu z těchto možností: Vyhledávání podle data a Cenový graf. Obě vám umožní s vaším datem hýbat v rámci pár dnů tak, abyste dokázali snížit cenu.

letenky v google flights

Vyhledávání podle data vám ukáže takovýto graf, kde vidíte, že v mém případě jsou nejlevnější letenky od 4.10. do 8. 10. nebo od 4.10 do 11.10. Naopak nejdražsí je letenka od 2.10. do 12. 10.

letenky v google flights

Cenový graf mi ukáže to samé, jen v jiné formě. Můžete si tu posouvat data odletu a k tomu dobu pobytu v destinaci a tím se vám mění celková cena. Já osobně používám raději první možnost, protože cenu vidím i bez zběsilého klikání.

letenky v google flights

2. Pokud jste ZCELA flexibilní

Zvolte hned na úvodní stránce možnost „Prozkoumat destinace“

letenky v google flights

a poté, ještě než zvolíte destinaci, si v kalendáři vyberte „Flexibilní data„.

letenky v google flights

Pak už si na mapě nebo zadáním destinace vyberete, kam chcete letět a vyjede vám cena za nejlevnější možný termín dle vámi zadaných parametrů (třeba já si v tomto případě zvolila, že chci letět kdykoli v příštích 6 měsících a to na týdenní dovolenou).

Je mi jedno kam poletím

Za situace, kdy máte v práci konkrétní týden dovolené, ale ještě jste se nerozhodli, kam vlastně letět, je tohle možnost pro vás.

V tomto případě pouze necháte nevyplněné pole „Kam“ (nebo je také možné napsat „Kamkoli“) a zadáte jen data, kdy můžete cestu podniknout a kliknete na Prozkoumat.

letenky v google flights

Vybírat můžete z mapy nebo postranního panelu, kde máte srovnané destinace dle Bůh ví jakého kritéria 😁, ale hledat se v tom dá.

TIP: Jak hýbete s mapou, mění se vám destinace dle toho, co zrovna máte na obrazovce. Můžete tedy projíždět různé kontinenty nebo naopak přiblížit na konkrétní regiony.

letenky v google flights

Je mi vše úplně jedno, jen chci někam vypadnout

Tahle možnost už vám může zaručit celkem slušné výsledky. Na začátku vyhledávání kliknete na „Prozkoumat destinace“

letenky v google flights

V destinaci budete mít nejspíše „Kamkoli“, to tam necháte. Pak už jen v kalendáři zvolíte flexibilní data a nastavíte si, jaké mát preference (konkrétní měsíc, délku dovči nebo je to úplně jedno?) a opět si zvolíte z mapy nebo postranního panelu.

S mapou opět můžete hýbat, přibližovat, oddalovat a v postranním menu se vám budou zobrazovat ty destinace, které jsou aktuálně na mapě.

letenky v google flights

Jedu na pankáče, je mi jedno kdy, odkud a kam poletím

Tohle je ta nejlepší cesta k úspěchu! Postupujte stejně, jako ve výše zmíněném případě a navíc si můžete k městu odletu přidat ještě další 4 města kliknutím na „+“ u místa odletu. Případně můžete zadat odlet z konkrétní země, čímž se vám ukáží možnosti ze všech letišť v ní.

Specifické požadavky

Pokud máte nějaké specifické požadavky, jako počet či dobu mezipřistání, jen vybrané aerolinky nebo celkovou dobu letu, je možné si je vyfiltrovat po zadání destinací a vyhledání letů v liště nahoře.

letenky v google flights

Upozornění na snížení ceny

Google Flights platforma také umožňuje nastavení si upozornění na konkrétní destinaci (a konkrétní nebo jakékoliv datum). Pokud víte, že byste se za půl roku chtěli vydat třeba do Londýna, ale cena vám přijde moc vysoká, můžete si nastavit notifikaci na snížení ceny, která vám přijde na e-mail.

letenky v google flights

Upozornění na levné letenky si můžete nastavit u více služeb. Chcete vědět u jakých? Přečtěte si tento článek.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 komentářů