• Menu
  • Menu

Saudia Airlines recenze 2023: Jaký byl let?

11. srpna 2022 se psal den, kdy jsme pořídili letenky do Thajska a zpět za 6500 Kč‼️ Ideální destinace pro první cestu do Asie, tedy jen pro jednoho z nás. Marek už v Thajsku byl, ale o to víc byl při koupi nadšený, jak mi vše ukáže.

Nejlevnější letenky byly na březen s odletem z Vídně a příletem do Mnichova. Přestup tam v Jeddah, přestup nazpátek v Riyadhu.

Letenky byly se Saudia Airlines, o které jsme toho moc nevěděli, ale za prvé k linkám z Arabského poloostrova mám tak nějak automaticky důvěru (hned se mi vybavily nejlepší letecké společnosti jako Qatar Airways nebo Emirates) a za druhé jsme se zběžně podívali na internet, kde se pěla chvála na špičkovou kvalitu aerolinky, nová letadla i spousty místa na nohy.

Jaký ale let doopravdy byl? Odpoví vám naše Saudia Airlines recenze.

saudia airlines recenze

Přebookování přesunutého letu

Nemilé bylo, když jsme o pár měsíců později začali číst o jejich spolehlivosti co se týče rušení letů 🤯. Ani nás to neminulo a přesunuli nám zpáteční let. Do odletu bylo asi dva měsíce a my jsme museli let přebookovat co nejblíže původnímu datu. Trochu jsme si doufali, že nás přesunou na let s Emirates nebo nějakou z leteckých společností, která létá tento let bez přestupu.

Volali jsme nejprve na německé tel. číslo, ale zvedli to až na francouzské lince (33187651866 – volání bylo bez poplatku). Přesunuli nás na let o den dříve, opět se Saudií.

Tady se vám bude hodit několik tipů:

👉🏻 Přebookování na jiné lety je zdarma, pokud došlo ke změně/zrušení z jejich strany. Musíte si ale zavolat (přes chat ani přes email vám bohužel neporadí).

👉🏻 Přebookovat vás mohou i na let s jinou leteckou společností, můžete se zkusit poptat, jestli jste našli let, který by vám vyhovoval.

👉🏻 Volat můžete na kterékoli z těchto čísel (bez poplatku máte ta evropská, nebo volejte přes Skype) ale i WhatsApp 920022222 (to nám nefungovalo). Volejte z čísla, které máte v rezervaci, jinak po vás budou chtít SMS kód, který vám přišel při koupi letenky.

kontakt saudia airlines

👉🏻 Pokud byste chtěli měnit místo příletu, už byste si zaplatili.

Jaké byly služby na palubě?

První let (5 hodin) byl s klasikou – Airbus A320. Místa možná o něco více než v Ryanairu, ale jinak takovej standard. Před vzletem jsme dostali horký vlhčený ubrousek 🤭, jejich tradiční kávu, datli a čokoládu a poté oběd. Na výběr nebylo, dostali jsme těstoviny.

Druhý let (8 hodin) byl s Boeing 787, to už byla jiná paráda. Každý měl svoji obrazovku (po cestě zpět jsme měli obrazovky na obou trasách), místo bylo poměrně velké a letadlo nebylo ani plné, tak jsme si mohli sklopit sedačky. Navíc jsme dostali taštičku s kartáčky, maskou na oči na spaní, sluchátky, špunty do uší i ponožkami. Samozřejmostí (u všech letů) byl i polštářek a deka. Ke snídani bylo na výběr – omeleta, fazole nebo nudle, k tomu croissant, jogurt a nějaké ovoce. Pak přišla svačina – na výběr bylo z tyčinky, chipsů, jablka nebo banánu. K obědu jediná možnost pizza (ančovičky a olivy) a muffin.

Po celou dobu letu nám nosili džusíky nebo vodu. Alkohol v této aerolince povolen není.

Ani jedno jídlo žádná hitparáda, celkově zatím asi nejslabší, co jsme kdy měli, ale to samozřejmě záleží na chuti každého. Co se týče kvantity, tak ale jídla bylo dostatek (až přebytek).

Při letech nazpátek do Evropy jsme už většinu prospali. Letadla byla plná (asi proto, že tam museli nacpat všechny lidi, co jim změnily lety 😁), takže servis poněkud vázl a pití jsme dostali jen asi 2x za let, když se zrovna dávalo jídlo. To bylo dosti podobné předchozím letům, naštěstí již bez tradiční kávy.

Co mě mile překvapilo, byla možnost připojit se na Wi-Fi přímo ve vzduchu (ano, i v economy třídě). Zdarma je pouze chatování (messenger, whatapp…) na 30 min nebo do vyčerpání objemu 5 MB. Je možné, že to pak jde obejít zadáním jiného e-mailu, nezkoušeli jsme. Na celou dobu letu to pak stojí 2$. Surfování po internetu je za 10$ (60 min nebo do objemu 50 MB).

Jak je to se zavazadly?

V rámci letenky (guest class) jsme měli jedno kabinové zavazadlo do 7 kg (56 X 45 X 25cm) a jedno odbavené 23 kg (nevyužili jsme).

V zavazadle nemůžete mít alkohol, a to ani ten koupený v duty free shopu (zabavovali ho). Nezkoušejte ho pronést ani v jiných lahvích, to taky nemusí projít. Nejsme si jisti, jak to funguje v případě odbaveného zavazadla. Dále si neberte nic s vepřovým masem, erotické předměty žádného druhu ani elektronické cigarety.

V SA vás čeká opět projití security, kde je spousta dalších zakázaných předmětů a mezi nimi i nůžtičky a ŠTÍPAČKY na nehty.

saudia airlines boeing 787

Tipy, co se vám budou hodit při přestupu v Jeddah:

👉🏻 na letišti v SA je docela velká zima (vezměte si deku z prvního letu)

👉🏻 pokud budete mít hlad/chuť, na letišti v SA najdete AlBaik fastfood – chickenburger s hromadou hranolek a vodou nás vyšel na 97 Kč, platit se dá normálně kartou – účtenku musíte udat u pultíku, kde připravují jídlo a pak si nějakou dobu počkat 😁

👉🏻 některé záchodky v SA byly pouze turecké (ale hezké, čisté), když ale projdete letištěm o kousek dál, vždy najdete i nějakou tu evropskou klasiku

👉🏻 na letišti většinou nefunguje Wi-Fi, my jsme si koupili 2 GB dat na 15 dní přes AirALO, udělali si hotspot a vyšlo nám to oběma na přestup po cestě tam i zpět

👉🏻 vodu ve Vídni do letadla netahejte, v letadle dostanete a v SA ji hned kvůli security budete muset vylít/vypít/vyhodit

Saudia Airlines recenze: Finální verdikt

My bychom si tuhle aerolinku klidně vybrali znovu. Můžeme pochválit jednoznačně cenu, servis na palubě, čistotu přestupního letiště v Jeddah. Asi bychom ale tuto aerolinku nedoporučili někomu, kdo letí poprvé nebo neumí anglicky z důvodu, že nikdy nevíte, kdy vám přesunou let a vy budete muset obvolávat infolinky. A určitě bychom nekupovali jejich letenky přes překupníky, ale přímo u aerolinky.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 komentářů