• Menu
 • Menu

Toronto – vše co potřebujete vědět

Jak se dostat do Toronta?

Do Toronta se dá dostat mnohými lety z Evropy především s Air Canada (nám nejblíže z Vídně nebo Mnichova) nebo také s polskou leteckou společností LOT (z Varšavy). Letenky vás vyjdou při troše štěstí cca 10-15 tis. Pokud ale není vaším jediným cílem Toronto, bude pro vás možná levnější zvolit možnost doletět do Montrealu (my letěli z Paříže s Corsair, ale za podobnou cenu lítají i jiné společnosti z evropských měst) nebo třeba i do New Yorku a udělat si sem výlet autobusem. Do Montrealu se dají koupit za cenu okolo šesti tisíc.

Pokud už přiletíte letadlem, bude to na Toronto Pearson Airport (YYZ). Odtud máte dvě možnosti:

 • vlak UP Express za $12.35, do centra na Union Station se jím dostanete za 25 min, zastávka se nachází před Terminálem 1.
 • autobus 900 do stanice Kipling, dále metrem (v noci se nejvíce nabízí bus 352 a dále MHD), tahle trasa vám sice potrvá cca hodinu, ale zas na ní platí tarif jako na zbytek MHD, tedy jedna jízda $3.25.

Pokud přijíždíte z jiného města, nejlaciněji vás vyjde autobus.

 • z Montrealu, 6 hodin Megabusem za 1100 – 1300 Kč.
 • z Ottawy, 5 hodin Flixbusem za 829 Kč.
 • z New Yorku, 10-12 hodin Flixbusem za 1500 – 2200 Kč.

Veřejná doprava

Veřejná doprava v Torontu dosáhne téměř kamkoli po městě. Městskou síť tvoří metro, autobusy a tramvaje. V centru je všechno velmi dobře dostupné i pěšky, protože je město rovinaté a vše důležité je na jednom místě. Nám se osvědčilo koupit lístek na svě cesty a svezli jsme se vždy jen do města a pak zpět na ubytko.

Jízdenka na jednu cestu stojí $3.25 (přestupní, platná 2 hodiny od prvního načtení v dopravním prostředku), jízdenka na dvě cesty $6.50 a celodenní vstupenka stojí 13 CAD (platná od načtení do 2:59 následujícího dne).

Jízdenky je možné si zakoupit pouze ve stanicích metra a na některých oficiálních místech. Platit lze i bezkontaktně kartou. Doporučujeme hledat ubytování v dobré vzdálenosti od stanice metra!

Pokud nastupujete do autobusu nebo tramvaje a nemáte koupenou jízdenku, můžete platit pouze přesně v hotovosti. Taková jízdenka je ještě k tomu nepřestupní (nemáme ověřeno).

Zajímavé také je, že v metru nemají vůbec signál. Doporučujeme tedy vždy dopředu zjistit, kde máte vystupovat nebo si stáhnout mapy offline.

Ubytování

Jste ve velkoměstě na americkém kontinentu, tedy nemůžete čekat, že se ubytujete levně. Jedna noc v Torontu (pokud máte trochu štěstí) vás vyjde okolo 2500 Kč na noc pro dva lidi. My jsme byli ubytovaní přes Airbnb (pro páry se nám to zdálo jako levnější varianta než ubytování přes booking) asi 45 minut metrem od centra u stanice metra Islington. Doporučovat konkrétní ubytko ale tentokrát nebudeme, protože jsme až tak spokojení nebyli.

Toronto CityPASS

V Torontu je toho tooolik co dělat, že my jsme se zabavili i bez této karty a nešli jsme se podívat dovnitř ani jedné z těchto atrakcí. Pokud ale víte, že chcete navštívit alespoň 3 atrakce z následujícího seznamu, vyplatí se vám pořídit Toronto CityPASS.

 • CN Tower
 • Casa Loma
 • Ripley’s Aquarium
 • Royal Ontario Museum
 • Toronto ZOO nebo Ontario Science Centre

Kartu můžete zakoupit za 106 CAD (+ poplatky a daně) online zde. Platná je po dobu 9 dní od první návštěvy.

Pokud vás ale tyto atrakce nezaujaly, máme pro vás stále 10 věcí, co nesmíš minout v Torontu a k tomu ještě 8 tipů jak poznat Toronto jako místní.

Noční život

S alkoholem to v celé Kanadě není úplně jednoduché, ale speciálně provincie Ontario tomu nasadila korunu. Alkohol si tu dáte až od 19 let, bary musí zavírat nejpozději ve 2 hodiny ráno, v žádném případě vás nepustí s alkoholem ven (kromě ohraničených zahrádek). Pokud si chcete pořídit nějaký alkohol (a to i třeba pivo nebo víno) mimo hospody a bary, musíte najít specializované obchody s licencí LCBO (mapu najdete na beerhunter.ca). No a když už konečně nějaké to pivko seženete, nesmíte ho pít na veřejnosti (my jsme si občas dali v parku, doporučujeme zabalit plechovku do pytlíku) . My měli zákaz třeba i na ubytku. Prostě pokud si chcete dát lehký detox, vyražte do Toronta! 🙂

Nicméně dá se tomu přizpůsobit tím, že si zajdete na pivko do nějakého baru. Téměř v každém seženete nějaké happy hours, stačí se tedy koukat na poutače a vybrat dle toho tu nejlepší. My jsme rádi zapadli do The Pint Public House, který je hned vedle Rogers Stadium a kromě happy hours na piva i koktejly si tu můžete zahrát pár arkádovek 🙂

Kam se podívat, až vás Toronto omrzí

 • Niagarské vodopády – k těm jsme se jeli podívat i my, můžete si o tom něco přečíst ZDE.
 • Canada’s Wonderland – obří zábavní park se zhruba 200 atrakcemi, horskými drahami a vodním parkem
 • Provinční park Algonquin – jezera, lesy, divoká příroda včetně zvěře, možnost si půjčit kajaky a kempovat okolo jezer

Z Toronta je také možnost udělat si výlet do dalších měst jako Ottawa, Montreal, Quebec nebo měst na americké straně – New York, Boston, Detroit.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 komentář