• Menu
  • Menu

Toronto a 10 věcí, které nesmíš minout

Tentokrát se podíváme do hlavního města Kanady… že jsem vás teď dostala?! Samozřejmě Toronto není hlavní město, ale je to největší město Kanady a čtvrté největší město v celé severní Americe. A navíc se o něm jako o hlavním městě uvažovalo. Už to nám může napovědět, že je tu opravdu nespočet míst, která stojí za to navštívit a pokud byste město chtěli poznat opravdu dobře, měli byste se tu zabydlet na nějakou dobu. Ukážeme vám ale, co jsme stihli (nebo nestihli, ale chtěli jsme) za 3 dny.

1. CN Tower

Není nic víc symbolické pro Toronto, než právě CN Tower. Telekomunikační věž vysoká 553 metrů se přes 30 let pyšnila statusem nejvyšší věže na světě, dokud jí v roce 2007 nepředběhla Burj Khalifa a v současnosti je na páté pozici. 

Kochat se výhledem na město můžete už za $43 (lístky lze koupit na konkrétní den a čas a to max. 10 dní dopředu zde, vstup na CN Tower je taky součástí Toronto CityPass). Nahoře si můžete užít 360° výhled, restauraci a pro fajnšmekry je možnost zaplatit si i procházku zvenčí po budově (za $225).

2. Náměstí Nathana Phillipse a Torontská radnice

Tohle náměstí není jako takové moc hezké, každopádně je obklopeno starou a novou radniční budovou, které jsou trochu netradiční a zajímavé. Kromě toho se na něm nachází obří nápis TORONTO, takže sem chodí spousta lidí pro selfies. Na náměstí je také malá vodní plocha s vodotrysky, což v létě láká otravné racky, ale v zimě se tohle místo promění v kluziště a musí to být úplně jiný zážitek. Na náměstí se nachází i food truck Mr.Tasty Fries (vřele doporučujeme!).

3. Hokejová síň slávy

Pokud jste fanoušek hokeje, nesmíte si nechat ujít hokejovou síň slávy. Zavzpomínáte na spoustu skvělých hráčů a okamžiků z hokejové historie. Hlavní atrakcí je ale bezesporu Stanley Cup. Když už máte procházení dost, můžete si třeba zastřílet na brankáře, kterého vám počítač promítne na plátno před vámi nebo si naopak zkusit nějaký ten puk chytit jako brankář. Můžete si ze svého výkonu odnést i video zaslané na email, ale musíte se domluvit přímo s obsluhou přístrojů. Vstupné činí $25.

4. Toronto Islands

Město se nachází na břehu jezera Ontario, přirozené hranice se Spojenými státy, které vypadá spíše jako vnitrozemské moře než jako jezero. Podle nás úplně nejhezčí výhled na Toronto zažijete právě z těchto ostrůvků na jezeře Ontario. Pokud je pěkné počasí, využijte toho a chvíli zůstaňte: udělejte si piknik, odpočívejte na lavičkách nebo na plážích, projděte se nebo projeďte se na kole a kochejte se výhledem. Trajekt stojí $8.70 (zpáteční) a za necelých 15 minut se můžete dostat na 3 různé ostrovy. My jsme zvolili Centre Island odkud jsme došli na Olympic Island, odkud je nádherný výhled obzvlášť na západ slunce!

5. Náměstí Yonge Dundas a Yonge Street

Tak, jako má New York své Times Square, tak má Toronto náměstí Yonge Dudas. Na náměstí se nachází spousta pouličních umělců, světelných billboardů a i když se může zdát, že v noci má náměstí největší kouzlo, tak mi tam v noci bylo celkem nepříjemně kvůli tomu, co za lidi se tam vyskytuje (a to i přes den). Náměstí také protíná nejdelší ulice na světě Yonge Street, podél které se nachází spousta restaurací, barů, divadel, kin atd.

6. Gooderham Building

Další podobností s New Yorkem je Gooderham Building, známá jako torontská verze Flatiron. Je to bezpochyby jeden z nejfotografovanějších budov města. Najdete ji na 49 Wellington St.

7. St Lawrence Market

O kousek dál najdete i tržnici, ve které můžete najít mix různých restaurací, stánků s jídlem nebo i s jiným zbožím. Nejlepší to tu budete mít v sobotu ráno, protože se jeho součástí stanou i farmářské trhy. Jedním z nejvyhlášenějších stánků je tu St. Urbain Bagels s pravými montrealskými (ano, jsme pořád v Torontu 😀 ) bagely různých příchutí. Těsto je dost hutné, takže ideální ještě něčím namazat a naplnit.

8. Roundhouse Park

Přímo v centru města se nachází poslední dochovaná točna vlaků, která byla postavena Kanadskou tichomořskou železniční společností a sloužila pro opravy lokomotiv od roku 1929 až do 1986, kdy společnost točnu darovala městu, které z ní udělalo železniční muzeum. V areálu najdete několik lokomotiv venku, některé i uvnitř (poplatek za vstup $10) a součástí areálu je i minipivovar Steam Whistle.

9. Casa Loma

V krásném moderním Torontu vás Casa Loma zavede zpět do historie. Jedná se o zámek, který si v roce 1911 nechal postavit sir Henry Pellatt jako svoji rezidenci. Dům ho stál 3,5 milionu a stavěl se tři roky. Pak přišla první světová válka a po ní krize, ve které o zámek zase přišel. Chvíli byl pak využíván jako hotel, chvíli mu hrozila i demolice. Nyní je ale krásně opraven a i když jsme se tu nebyli podívat, myslím si, že stojí za návštěvu. Vstupné je $40, ale je také součástí Toronto CityPass.

10. Ripley’s Aquarium

Součástí Toronto CityPass je i akvárium, která najdete v samotném centru pod CN Tower. Akvárium nabízí nejdelší podmořský vyhlídkový tunel v Severní Americe s více než 5,7 miliony litrů vody a 20 000 vodními živočichy. Bez CityPass stojí vstupné $44.

Z Toronta už je to co by kamenem dohodil k Niagarským vodopádům. Veškeré informace o nich najdeš v našem článku o Niagárách.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 komentář