• Menu
  • Menu
Quebec Fairmont Le Château Frontenac

Objevte kouzlo Quebecu: TOP místa, která navštívit

Na naší cestě východní Kanadou jsme samozřejmě nemohli vynechat ani nejstarší město Kanady, které se nachází na břehu řeky sv. Vavřince a tím je Quebec. Jeho starobylé centrum je dokonce zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO. Pro ty, kteří mají rádi romantické toulky francouzskými uličkami, bude tohle město to pravé. Pojďme se tedy podívat na to, co v Quebecu stojí za návštěvu.

Městské opevnění

Quebec je (pokud nepočítáme Mexiko) jediným opevněným městem v Severní Americe. Hradby ze 17. století, které sloužily jako obrana před britskou invazí, tu stojí doposud. Po hradbách se můžete projít zadarmo. Pro nás to nebylo nic výjimečného, ale odněkud byl i celkem hezký výhled na staré město.

Po hradbách se dostanete až k největší britské pevnosti v Severní Americe – La Citadelle de Québec . Ta zase měla sloužit jako obrana proti Američanům a jako sídlo ozbrojených sil slouží doposud.

Pevnost zahrnuje několik historických budov, včetně muzea, kde jsou vystaveny vojenské artefakty, uniformy a zbraně. Kromě toho se tu můžete podívat na cvičení vojáků nebo výstřel z děla každý den v pravé poledne. Za vstup zaplatíte 18 $ a lístky si rovnou můžete koupit TADY.

Château Frontenac

Od pevnosti je to už jen kousek na krásnou promenádu Terrasse Dufferin. Naskytne se vám nejen krásný pohled na řeku sv. Vavřince, ale hlavně na nejfotografovanější hotel na světě Château Frontenac. Hotel byl postaven v roce 1893 a původně sloužil jako ubytování pro cestující Kanadské Pacifické železnice (v té době bylo cestování po téhle železnici ten největší luxus). Od té doby se stal symbolem města Québec a ubytoval mnoho slavných osobností, včetně královny Alžběty II. a Winstona Churchilla.

Pokud si chcete dopřát tenhle luxus taky, jedna noc vás vyjde na cca 5-6 tisíc mimo sezónu nebo 13-18 tisíc přes prázdniny (za nejlevnější pokoj). Samozřejmě si můžete připlatit i za apartmán s vlastní terasou, jídelnou a vanou, který vás vyjde na nějakých 65 000 Kč (plus mínus 20k).

Pro ty z nás, kteří ale za tuhle cenu mají celou dovolenou, je tu i možnost si hotel jen prohlédnout. Do lobby se dostanete zdarma (a i to stojí za to!) a pokud byste chtěli vidět něco víc, zaplaťte si komentovanou prohlídku za necelých 500 Kč ZDE.

Lower Town

Kromě pohledu z promenády stojí za to i pohled z Quartier Petit Champlain, což je maličká čtvrť plná kamenných domečků, ve kterých jsou kavárny, butiky a restaurace. Tahle čtvrť je považovaná za tu nejhezčí ve městě, takže si jí nesmíte nechat ujít!

Když už tu budete, určitě navštivte i malé náměstí Place Royale, kde byl v roce 1608 založen Quebec. Najdete tu nejstarší kamenný kostel v Severní Americe – Notre-Dame-des-Victoires.

Pokud se vám zpět k hotelu nebude chtít pěšky po schodech, je možné se svézt starou quebeckou lanovkou Funiculaire z roku 1879. Jedna jízda stojí 4 $ (včetně tax) a dá se platit pouze v hotovosti na místě.

Rue Saint-Jean

Druhou ulicí, kterou doporučujeme navštívit, je Rue Saint-Jean. Jde o jednu z nejstarších ulic ve městě, která spojuje historické centrum s novějšími čtvrtěmi. Není tak malebná, ale jde o hlavní třídu ve městě, takže tu najdete spoustu obchodů, barů a restaurací.

Plains of Abraham

Pokud hledáte trochu klidu a přírody, vyrazte na Abrahamské pláně, kde v roce 1759 došlo k rozhodující bitvě v rámci sedmileté války mezi Francií a Velkou Británií. V létě skvělé místo na piknik, v zimě na běžkování.

Výlety z Quebecu

Aquarium of Quebec

Jednou z nejoblíbenějších atrakcí v Quebecu je beze spory akvárium, které je domovem více než 10 000 zvířat. Kromě ryb tu najdete také polární lišky, mrože nebo tuleně. Za vstupné dáte 22 $. Jediné mínus je, že je to trochu dál od centra. Pomocí MHD se sem dostanete za cca hodinku.

Montmorency Fall

Vodopád, který se nachází asi 12 km od centra města Québec je velmi dobře dostupný MHD. Dojedete sem za půl hodinky autobusem č. 800, na který platí stejný tarif, jako po městě. Na vodopád se bohužel nejde podívat jen tak, takže zaplatíte nějakých 8 $ za vstup do parku. Je to jeden z nejvyšších vodopádů v Kanadě, s výškou 83 metrů, což je přibližně 30 metrů víc než má Niagarský vodopád, takže to za to opravdu stojí.

Nejhezčí výhled na vodopády je zespodu, proto vás čeká sestup necelých 500 schodů po dřevěných schodech přidělaných ke skále. Markovi se na nich tak nelíbilo, že je zpátky vyběhl za chviličku. Pokud by se vám ale zpět lézt nechtělo, můžete si dole zaplatit 14 $ za lanovku, která vás zpět nahoru vyveze. Nahoře pak doporučujeme se projít po lávce těsně nad vodopády a prohlédnout si je i ze svrchu. Pro ty nejodvážnější jsou tu i nějaké ferraty nebo zipline.

Stojí za to se projít i proti proudu řeky, kde si můžete (už zdarma) smočit nohy nebo celé tělo 🙂

pozorování velryb

Pokud hledáte něco opravdu neobvyklého, vydejte se na pozorování velryb. Samozřejmě je to možné pouze jako tour s někým, kdo vás odveze z Quebecu a postará se o celodenní program. Odpovídá tomu tedy i cena skoro 2500 Kč. Ale pokud nevíte co s penězi, tak tohle by byla moje první volba 🙂 Rezervaci můžete provést třeba ZDE.

Île d’Orléans

Hledáte-li naprostý klid, seženete ho právě tady. Ostrov uprostřed řeky sv. Vavřince je místem malebných vesniček a ovocných farem. Můžete se tu projet na kole na místních cyklostezkách, podívat se do vinných sklípků nebo si zajít nasbírat jahody. Île d’Orléans je vzdálený od Quebecu pouhých 15 km, ale dobře dostupný je pouze autem. MHD sem žádná nevede, jedině si koupit celou tour z Quebecu.

Řemeslné pivovary

Quebec je ráj pro ty, kteří mají rádi řemeslné pivo. Ve městě se nachází tolik pivovarů, že si nebudete moci vybrat. Nám rozhodování trochu ulehčilo to, že některé měli přes pondělí a úterý zavřeno. Navštívili jsme tedy pouze tyto dva:

Pokud ale chcete navštívit více, tak TADY je seznam všech pivovarů v Quebecu. Některé jsou opravdu moc hezké a zajímavé. .

v minipivovaru La Souche

Doprava po Quebecu

Tohle město nás po všech ostatních v Kanadě, kde se mnohdy dalo platit jen v hotovosti nebo pouze na vybraných místech, mile překvapilo. Nejen, že tady se dá platit kartou, ale hlavně si můžete koupit lístek v aplikaci přímo v mobilu! A ještě to stojí méně, než platba v hotovosti.

Jedna jízda vás vyjde na 3,25 $ a 24hodinová jízdenka na 9 $. Tahle cena nám stačila i k Montmorency vodopádům.

Aplikaci najdete v Google obchodu i v Apple obchodu pod názvem RTC Nomade temps réel. Nebo se na ní můžete prokliknout tudy. Je celá ve francouzštině, ale rychle se zorientujete. Řidiči jen stačí ukázat jízdenku v mobilu.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 komentářů