• Menu
  • Menu
Toronto baseball Rogers centre

8 tipů jak poznat Toronto jako místní

V předchozím článku jsme vám ukázali 10 tipů na největší turistický atrakce v Torontu. Tohle město toho má ale tolik co nabídnout, že jsme chtěli udělat ještě jeden článek, ve kterém vám ukážeme další, méně okoukaná místa, kam se zajít podívat, pokud vám zbyde ještě nějaký čas.

1. Chinatown

Toronto jako největší město Kanady láká mnoho cizinců ze všech koutů světa. Téměř polovina jeho obyvatel jsou přistěhovalci a řadí se tak k nejvíce multikulturním městům na světě. Chcete-li poznat jednu z největších zdejších komunit, udělejte si prohlídku čínské čtvrti. Ochutnat tu můžete nejen pekingskou kachnu, ale i mnoho vietnamských, korejských nebo japonských jídel a u toho se nechat oslňovat neonovými nápisy. Pokud budete mít štěstí a objevíte se v Torontu na čínský nový rok nebo v období, kdy probíhá Chinatown Festival (polovina srpna), budete mít zážitek ještě o něco větší.

No a když už tu budete, tak dávám tipy na nejoblíbenější restaurace:

  • Mother’s Dumplings
  • Bahn Mi Nguyen Huong
  • Pho Hung
  • Ajisen Ramen
  • Rol San (otevřeno až do noci, ideální sváča po pár pivech)
  • The Owl on Bloor (korejská restaurace, nonstop)

Kromě čínské čtvrti stojí za to navštívit i čtvrti jako Little Italy, Little India, Little Portugal nebo Greektown. V polovině srpna se i tady koná jeden z nejvíce vzrušujících food festivalů – Taste of the Danforth.

2. Kensington Market

Co by kamenem dohodil od čínské čtvrti, je další velmi zajímavá čtvrť – Kensington Market. Je to malá multikulturní čtvrť viktoriánských domů plná vintage obchodů, restaurací a kaváren. 

3. Sportovní akce

V Torontu máte jedinečnou příležitost zajít na nejlepší sportovní ligy. V zimě můžete zvolit hokej (Toronto Maple Leafs) nebo basket (Toronto Raptors), v létě doporučujeme baseball (Toronto Blue Jays). My zvolili právě ten baseball a i pro mě, které baseball do té doby vůbec nic neříkal, to byl velmi dobře strávený čas. Na stadionu totiž kromě samotné hry máte i spoustu jiného rozptýlení. Můžete si projít fan shopy, občerstvení, samotný stadion byl také fascinující a ta přátelská atmosféra… Navíc zrovna u baseballu mají při každém utkání nějakou akci, jednou dostanete zdarma dres nebo tričko, podruhé mají hotdogy za 1$ (takže sem opravdu dostanete klidně i svoji přítelkyni, která tomuto sportu neholduje 😀 ).
Pokud budete potřebovat pomoci s koupením lístků, sepsali jsme pro vás naše tipy: Jak koupit lístky na sportovní zápasy v severní Americe.

4. Graffiti Alley

Pokud máte rádi street art, určitě se vám bude líbit Graffiti Alley, která se nachází jen kousek od centra města. Rozkládá se vlastně do několika uliček, které jsou celé pokryté různými malbami a graffiti. Kde jinde si udělat zajímavější fotku na instagram, než právě tady?

5. The Distillery District

Za návštěvu stojí také unikátní čtvrť The Distillery District, která byla v 19. století průmyslovým srdcem města (nacházela se tu obrovská palírna whisky) a která je dnes přeměněna na oblast plnou umění, galerií, moderních barů a restaurací. 

6. Scarborough Bluffs Park

Pokud si chcete trochu odpočinout od města a lidí, navštivte Scarborough Bluffs Park, který najdete asi 20 km východně od města. Je známý svými strmými útesy na jezeře Ontario a k parku patří i pláž. Bezesporu jedno z nejkrásnějších míst pro výlet a pro milovníky přírody.

Pokud chcete vyzkoušet více parků a pláží ve městě, doporučujeme se zajet podívat na Toronto Islands, které jsme zmínili už v předchozím článku nebo můžete vyzkoušet Sunnyside Beach hned vedle High Parku.

7. Evergreen Brick Works

Evergreen Brick Works je bývalý lom a průmyslová lokalita nacházející se v údolí řeky Don. Nacházela se tu továrna na cihly, která téměř 100 let vyráběla cihly, ze kterých je postaveno mnoho budov v Torontu. Po jejím uzavření byl lom přeměněn na městský park, který zahrnuje řadu přírodních rybníků, zatímco z továrny se stalo komunitní a kulturní centrum Evergreen, které se zabývá obnovou přírody v městském prostředí.

8. PATH

Jako poslední zmíním PATH, síť podzemních chodeb, kterou ale jistě neminete. Tohle podzemní městečko se rozprostírá pod asi 70 budovami v centru a chodby dosahují celkem délky okolo 30 km. Podle Guinessovy knihy rekordů se jedná o nejdelší podzemní nákupní komplex na světě. První chodba vznikla v roce 1900, ale rozšiřovat se začala až v 60.-70. letech, kdy na povrchu města začaly růst kancelářské budovy a nebylo moc místa na nákupní centra. Proto se přesunula do podzemí. Nyní jsou ale chodby hojně využívány hlavně v zimě, kdy na povrchu může být třeba -20°C a vy jste pořád v teple.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 komentář