• Menu
  • Menu

Jak koupit lístky na NHL, NBA, NFL a další sporty v USA

Láká vás navštívit NHL, NBA, NFL, MLB, či jinou sportovní událost v USA nebo Kanadě? V článku naleznete tipy a rady, jak pořídit vstupenky.

Pro sportovní fanoušky cesta za velkou louži neznamená jen obdivování místních pamětihodností, poznávání kultury, či nasávání atmosféry. Je to šance mrknout se na ty nejlepší ligy světa jako je NHL, NBA, NFL, MLB nebo tenisové a golfové turnaje. Podíváme se tedy na to, jak koupit lístky na NHL, NBA, NFL atd.

Jak vybrat sportovní událost?

Letenky máte, alespoň přibližný itinerář také. Pokud nejedete vyloženě jen za sportem, tak je čas promyslet, kdy, kde a na co zajít. Velkou výhodou je, že se pořád něco hraje. Například my jsme byli v Kanadě přes léto a tak hokej a basket bohužel nepřicházel v úvahu. V Torontu se však zrovna hrál baseball. Sportovní zápasy jsou tu zábava a věřím, že se nebudete nudit.

K hledání můžete využít například livesport.cz, kde se můžete podívat na seznam týmů dané ligy, či rovnou vyhledat vámi vybraný klub. Jakmile si ho rozkliknete, tak si u něj můžete vyjet program na celou sezonu (pozor na časový posun). V zámoří mají většinou nalajnovanou už celou sezonu ještě před jejím začátkem, takže se dá plánovat s dostatečným předstihem.

lístky na NHL
Rogers Stadium, MLB, Toronto

Káťa sportovním kláním příliš neholduje a o baseballu neměla moc páru. V Americe to však dělají tak, aby to vtáhlo pokud možno každého.

TIP: Pokud budete ve městě, kde se zrovna nehraje něco z TOP lig, tak zkuste mrknout, jestli tam zrovna nepořádá zápas místní College, či juniorka. Zaplatíte zlomek ceny, možná uvidíte budoucí hvězdy a atmosféra určitě stojí za to.

Koupě lístků

Jakmile máte vybráno, tak se jde nakupovat. Máme v podstatě pět možností, jak koupit lístky na NHL, NBA a další akce.

Oficiální stránky lig a klubů

Nejjistější variantou je nákup z oficiálních stránek dané ligy nebo konkrétního týmu. S velkou pravděpodobností vás to převede na stránky Ticketmaster, SeatGeek, který tam funguje obdobně jako u nás Ticketportal apod.

Primární prodejci

Ti mají většinou uzavřené partnerství s ligou, či týmy a fungují v podstatě jako oficiální prodejce lístků. Trh se vstupenkami je obrovský a tak existuje více možností, kde nakoupit. U primárních prodejců počítejme s většími cenami, protože se do nich promítá Servisní poplatek a Objednávací poplatek. Ty mohou začínat na pár dolarech, ale taky raketově zvýšit do desítek dolarů. Záleží na ceně lístků a dané akci.

Nejznámějším prodejcem je Ticketmaster, ale pozor. Pokud googlíte, tak si vyberte ticketmaster.com případně tickamster.ca. V české verzi lístky nenajdete. Jak již bylo zmíněno, tak se jedná o prodejce, který zprostředkovává vstupenky pro většinu klubů a lig.

SeatGeek funguje jako primární prodejce pro některé ligy či týmy. Někdy můžete získat levnější lístky než s Ticketmaster. Někdo využívá raději, jelikož je nákup jednoduchý i z mobilu.

Sekundární prodejci

Tito prodejci zpravidla zprostředkovávají prodej lístků, které již někdo nakoupil dříve a z nějakého důvodů se na utkání nemůže dostavit. Lístky bývají levnější (není pravidlem), ale občas se objeví větší poplatky. Tyto vstupenky rovněž skrývají riziko, že se na zápas nedostanete, jelikož vám těsně před akcí napíše prodejce, že byla objednávka zrušena. Takovýchto recenzí najdete na internetu mnoho. Doporučuji sekundární prodejce využívat, pokud jste už předem smířeni s možností, že se na zápas nedostanete a dokážete si rychle najít náhradní plány (třeba v New Yorku to není problém).

Mezi nejznámější patří například StubHub nebo Vivid. Když máte štěstí, tak chytnete levnější lístky. Za mě mohu ještě doporučit TickPick. Ten dokonce neúčtuje žádné poplatky!

A trošku překvapivě sem patří i ti primární prodejci, jelikož i přes ně si můžete koupit lístky, které už původní majitel nechce. U Ticketmasteru se jedná o Offical Resale ticket a při nákupu ho poznáte červeným označením s šipkami (modré označení mají klasické lístky). Rovněž to bývá levnější řešení a v případě Ticketmasteru prodává lístky od ním ověřených lidí.

Mám s ním zkušenost jako s jediným sekundárním prodejcem a koupil jsem lístky přes TickPick na NHL New York Islanders vs. New Jersey Devils za 22 dolarů. Kupoval jsem den před akcí a čekal cca 16 hodin na svůj lístek. Ten přišel až tři hodiny před úvodním buly. I s tím je potřeba počítat.

Kamenné prodejny

Nakoupit můžete například přímo na místě, kde se rovněž lze vyhnout poplatkům. Je to taková oldschool verze, ale pokud vám nevadí čekat případnou frontu, či menší výběr, tak proč ne.

Koupě zájezdu

Existují agentury, které vám zprostředkují nejen lístky, ale rovněž za vás vyřeší letenky a ubytování. Případně v tom jsou i služby delegáta, řidič apod. Pokud chcete někomu darovat sportovní zážitek, či míříte primárně za sportem a nechcete se o nic starat, tak to rozhodně není špatná varianta. U nás mezi nejznámější patří FotbalTour a Czech Sport Travel.

Shrnutí: Jak koupit lístky na NHL, NBA a další

I když se celý proces může zdát složitý, tak je to ve skutečnosti jen záležitost pár kliků. Pokud nechcete přijít o zážitek, tak doporučuji kupovat přímo přes klub, který vás odkáže na svého prodejce. Jestliže chcete ušetřit, tak mrkněte na sekundární prodejce, ale prověřujte, jestli se to opravdu vyplatí. Jste-li zrovna ve městě a chcete si zajít na zápas, ale není to vaše top priorita, tak to zkuste přímo na stadionu nebo využijte TipPick.

Budeme rádi, když se podělíte o své tipy. Jak kupujete lístky na sportovní, či jiné události vy?

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 komentářů