• Menu
  • Menu

Rybářské městečko Marsaxlokk

Pokud si u moře rádi pochutnáte na mořských plodech, nejlépe uděláte, pokud si je dáte právě v městečku Marsaxlokk (čti Marsašlok). Je to totiž největší rybářský přístav na Maltě, v němž kotví stovky barevných lodiček „luzzu“.

My jsme se sem vypravili v neděli dopoledne. To se tu totiž konají největší trhy, kde kromě již zmiňovaných ryb najdete i ovoce, zeleninu, med, šperky a samozřejmě i spoustu turistických pozlátek. Okolo celé promenády je také spousta restaurací, kde vám připraví spoustu pokrmů z čerstvých ryb. My jsme si ale ulovili pouze pastizzi a vydali se na pláž.

Přímo v Marsaxlokku najdete převážně písčitou pláž, na které byli hlavně místní. Výhled je sice přímo na elektrárnu a přístav, ale my jsme tu byli celkem spokojení. Pláž najdete zde 35°50’20.8″N 14°32’53.3″E.

Marsaxlokk pláž

Na další pláž jsme se přesunuli pěšky přes kopec. Cesta nám trvala asi půl hodiny a vyšli jsme k zátoce Il-Ħofra ż-Żgħira, která nám úplně vytřela zrak. Dostat se dolů ale pěšky nebylo možné a my měli stejně namířeno k St. Peters Pool. Tam ale bylo lidí jako smetí, takže jsme se rozhodli ještě pokračovat po skalách dál a najít místo, kde bude klid a nejlépe i stín.

l-Ħofra ż-Żgħira

Tohle místo jsme našli a rovnou vám sem dávám umístění 35°49’49.0″N 14°33’42.2″E. Nebyly tu tedy záchodky a k pití se vždy muselo vyšplhat buď na bar, který byl kousíček nad St. Peters Pool (maltské pivo za 3 €) nebo na parkoviště Domino’s Hotspot (bulharské pivo za 2 €). Nejjednodušší by ale asi bylo donést si občerstvení rovnou z Marsaxlokku. My to takhle udělali s vodou a ovocem. Nezapomeňte si ale po sobě uklidit. 🙂

Na tuhle procházku vám doporučím pevnou obuv. Na pláže se většinou slézá po příkrých útesech dolů.

Do městečka se dostanete přímými autobusy 81 nebo 85 z Valletty za 45 min nebo autobusem 119 z letiště za 20 minut, ze všech ostatních míst je nejjednodušší přestoupit právě ve Vallettě.

Výlet se dá spojit i s návštěvou megalitického chrámu Ħaġar Qim nebo jeskyní Blue Grotto. Ani na jednom místě jsme ale my nebyli. 🙂

Více o dopravě na Maltě jsme psali zde.

MAPA ZDARMA + PLÁŽE

Stáhněte si do mobilu mapu a objevte ty nejlepší pláže, všechna místa z článků a ještě s další tipy navíc. Mapy jsou určené pro My Maps Google, Google Mapy a Mapy.cz

Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 komentář