• Menu
  • Menu

Kam v Budapešti na jídlo + mapa zdarma

Hlavní město Maďarska nabízí nespočet kulinářských zážitků, a tak vám ukážeme pár míst, kam chodíme v Budapešti na jídlo a kde nám (případně našim kamarádům) chutnalo.

Langoše

Možná jste už slyšeli pojem „Maďarská pizza“ a na těchto místech zjistíte proč. Rozhodně nečekejte langoše jako u nás na koupáku nebo v nějakém stánku. Hlavní roli hraje skvělé těsto, česnek a smetana, ale nabídka je široká a tak se setkáte z různými variacemi.

Retro Lángos Budapest

Pokud už jste v Budapešti byli, tak jste pravděpodobně toto místo navštívili. Jednalo se o menší stánek/bufet v centru města u metra Arany János utca. To prochází rekonstrukcí a zmizet musely i stánky v okolí stanice. Tahle legenda to však vzala jako příležitost a pozvedla svůj podnik na další úroveň. Otevřeli si food bar, kde servírují svoji širokou nabídku langošů. Nabídka je opravdu pestrá od klasického langoše se smetanou a sýrem, přes lehčí se salátem, či masové s mletým masem nebo klobásou, až po sladké s nutelou a banánem. Lze tu posedět, dát si pití a pokud nemáte dost, tak se můžete dorazit palačinkou.

ZSIRÁF

Vedle vlakového nádraží Nyugati si můžete zkrátit chvíli ve vedlejším parku, kde je skvělé posezené a ještě k tomu dostanete kulinářský zážitek od Zsiráf. Langoše dělají před vámi a kromě nabízených druhů si můžete vybrat i vlastní variaci. Za nás doporučujeme rozhodně nevynechat klobásky a chalapenos. 🙂

Na Instagramu píší, že mají otevřeno květen až říjen.

langoš budapešť

Kazinczy utca

Street food karavan Budapešť
Street food karavan

Na téhle ulici to žije. Můžete sem zajít v podstatě kdykoli, ale většina míst má otevřeno až odpoledne. Jedná se o party ulici, kde je základem dobře se najíst a potom jít za zábavou. Navštívit můžete japonskou restauraci, dát si gyros, nebo kebab, či si vyberete něco místního. I když naše oblíbená hospoda, kde člověk k pivu dostal do ruky řízek s chlebem, tu už není, tak je pořád z čeho vybírat.

Street food karavan

Zde stojí několik stánků, kde si můžete dát ne vždy klasický street food. Najdete tu hamburgery, různé tortilly, ale třeba i polévku v chlebu, gyros, trdelník, klobásy a samozřejmě langoše. Jeden stánek tu dokonce dělá langoš burgery, což je populární minimálně na fotku pro Instagram. Hodnocení už necháme na vás. 🙂

Bors Gastro Bar

Máte rádi Star Wars? A máte rádi bagety? Jestli na obě otázky byla odpověď ano, tak určitě navštivte Bors Gastro Bar. Kromě zapečené bagety si můžete dát třeba polévku do kelímku na cestu.

Szimpla Kert

Legendární bar, který ale není jen bar. Na tomto místě můžete strávit spoustu času, kdy se jen procházíte a objevujete architekturu a zanechané artefakty. K pití si můžete dát různé drinky a mají tu i velký výběr maďarských (a dobrých) z menších pivovarů. Pokud máte hlad, tak si v přízemí můžete smlsnout na mrkvi (naposledy to bylo bez ní, ale věříme, že se mrkev na Szimplu vrátí!). V druhém patře najdete jídelní místnost, kde si můžete dopřát burgery, hranolky, klobásy a rozhodně si pochutnáte. V neděli 9 – 14 se tu konají trhy, kde si můžete koupit dobroty od farmářů.

Restaurace

Baross Restaurant

Pokud se budete nacházet u nádraží Keleti a nevíte, kam na oběd, tak tohle je dobrá volba. Otevřeno mají 11 – 18 ve všední dny. Nelekněte se fronty už před otvíračkou. Chodí sem pro obědy hodně místních, ale fronta postupuje rychle. Výdej jako ve školení jídelně a na výběr tři jídla (menu v maďarštině bývá vyvěšeno i venku, tak doporučujeme překladač), ale prostředí a jídlo super. Voda k jídlu na stolech zdarma. Po obědové špičce už vše probíhá jako v klasické restauraci – široká nabídka a vše s obsluhou.

Lescó Gyorsétterem

Pokud si chcete zajít na typický maďarský guláš, tak tento podnik je ta správná volba.

Tržnice, palačinky a chlebíčky

Velká tržnice

Doporučovali jsme ji už v tipech na místech, která v Budapešti navštívit. Najíte se tady, nakoupíte na doma (zelenina, ovoce, špek, uzeniny, klobásy, ryby, zavařeniny, koření) a ještě pokocháte pěknou architekturou.

velká tržnice Budapešť

Nagyi Palacsintázója

Pokud jdete z Rybářské bašty dolů směrem k řece, abyste měli krásný výhled na parlament, tak může přijít vhod lehká svačina. Otevřeno je tu 24 hodin denně a v nabídce neskutečné množství druhů palačinek sladkých i slaných. Jsou to klasické palačinky, tak nečekejte zázrak. Za tu cenu to však stojí a posezení je tam příjemné.

Duran Szendvics Hungaria Kft.

Ideální snídaně, či chutná svačinka – to jsou chlebíčky. A v Maďarsku je umí dobře. V tomto krámku najdete velký výběr a že to dělají dobře poznáte podle fronty. Odbavení je však rychlé a než si vyberete, tak jste na řadě.

Nebo se vydejte na romantickou plavbu lodí spojenou s večeří. Za zvážení stojí také výlet za brány Budapeště na ochutnávku vyhlášeného maďarského vína, která je doplněná domácími pochoutkami.

V článku je jen pár tipů. Budapešť nabízí velké množství míst, které z kulinářského hlediska stojí za návštěvu. Na výše uvedené se rádi vracíme.

MAPA ZDARMA

Stáhněte si do mobilu mapu se všemi místy v článku a ještě s dalšími tipy navíc. Mapy jsou určené pro My Maps Google, Google Mapy a Mapy.cz

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

V mapě najdete i veškerá místa, která stojí za to navštívit a zmiňujeme se o nich v článku s tipy.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 komentář