• Menu
  • Menu

Popeye Village a nejznámější písečná pláž na Maltě + mapa pláží zdarma

Komixy a animáky s Pepkem Námořníkem určitě zná každý. Že se ale s tímto milovníkem špenátu natáčel i hraný muzikál ví jen málo kdo. A to, že se tento muzikál natáčel zrovna na Maltě už jen ti největší fanoušci. K Maltě ale Popeye Village neodmyslitelně patří a tak jsme jí i my šli navštívit.

Jedná se o vesničku plnou barevných dřevěných domečků, která vznikla právě pro účely natáčení v 80. letech. Od té doby slouží pouze jako atrakce pro turisty.

Přímo k vesničce jezdí autobus linky 101 (zastávka Popeye), který jezdí každou půlhodinu střídavě na oba směry. My jsme se šli podívat pouze na vyhlídku nad vesničkou, která je volně přístupná a ze které jsou všechny ty slavné fotky, na což nám půl hodina bohatě stačila.

Za vstup do vesničky se platí podle ročního období 11-18 € za dospělého a 9-14 € za děti. Uvnitř najdete spoustu zábavy převážně pro děti – vodní atrakce, minigolf, krátký snímek v kině nebo různé animační programy. My jsme se shodli, že kdybychom měli děti, asi jim jeden den zde dopřejeme. Samotným nám to ale přišlo zbytečné a navíc dost drahé. Jedna rodina zde jen za vstup v sezóně zaplatí přes 1300 Kč. Navíc je zde v sezóně docela přehršel lidí. Pokud by ale někdo stál o více informací, vše najdete zde.

TIP: Od vyhlídky na vesničku vede cesta dolů k molu, které bylo postavené, aby se do vesničky nedostávaly moc velké vlny. Zde se dá koupat a potápět zdarma a ještě se super výhledem.

popeye village malta

Od vesničky jsme se tím samým autobusem převezli na zastávku Tuffieha, od které je to už jen pár kroků na slavnou Golden Bay Beach. Tato pláž je známá především tím, že je to jedna z mála písečných pláží na Maltě, která je jinak dost kamenitá. Navíc je tu super čistá voda a dá se tu tedy vidět i spoustu podmořského života.

My doporučujeme se od této pláže, která je dost narvaná lidmi z přilehlých hotelových komplexů posunout ještě kus na jih kolem Għajn Tuffieħa Tower. My jsme se usídlili kolem takového poloostrůvku zeleně. Někdo ale vystoupal až přes písčité svahy, za kterými jsou úplně volné pláže vhodné ke šnorchlování (ty už nejsou písečné). Pokud dojdete až sem, určitě doporučuji prozkoumat okolí pláží, protože jsou zde opravdu krásná místa!

Zpět už se nemusíte vracet až ke Golden Bay, protože k této pláži je blíže zastávka Riviera, na které můžete nasednout na autobus do vesničky Mgarr, která může nabídnout archeologické vykopávky dvou z části dochovalých chrámů Ta‘ Ħagrat a Ta‘ Skorba nebo do přístavu Ċirkewwa, ze kterého se můžete dostat na ostrov Gozo.

MAPA ZDARMA + PLÁŽE

Stáhněte si do mobilu mapu a objevte ty nejlepší pláže, všechna místa z článků a ještě s další tipy navíc. Mapy jsou určené pro My Maps Google, Google Mapy a Mapy.cz

Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 komentářů