• Menu
  • Menu

Na kolik vyjdou Maledivy? Od lowcost až po luxus

Většina prvních otázek o Maledivách směřuje k ceně. Na kolik vyjdou Maledivy? Zažitá představa je, že to vyjde na pořádný ranec a není to tak daleko od pravdy. Rozpočet se však může lišit a výlet si může dovolit i student, který měsíc poctivě brigádoval. Cena se může pohybovat už od 15 tisíc za týden na osobu. Je to ale dobrá volba? Pojďme se podívat na různé cenové možnosti, co v nich dostanete a jak jich dosáhnout.

Ceny jsou brány na pobyt 7 až 10 dní přímo na Maledivách. Počítejte s tím, že cesta vám zabere minimálně 2 dny (1 den tam a 1 den zpět).

Super low cost cca 15 tisíc

Nebudeme si nic nalhávat. Tohle je spíš pro ty, kteří se chtěj pochlubit, že byli na Maledivách, jsou plně flexibilní a nevadí jim strávit hodně času nad průzkumem. Musíte číhat na tu pravou příležitost, kdy bude skvělá akce na letenky a po té skočit. Dostanete se tak na přibližně 7 – 10 tisíc za letenku. Ubytování může vyjít od 4 tisíc na týden (bez večeře) do 7 tisíc (snídaně + večer v ceně). Pokud to půjde, tak určitě doporučuji využít večeři k ceně, protože vyzkoušíte místní kuchyni včetně čerstvých grilovaných ryb. Bez ní to vyjde levněji, ale budete odkázáni na restaurace (tím neušetříte), nebo obchody a jejich nabídku instantních polévek.

Vaší hlavní destinací pravděpodobně bude Hulhulmale, což je ostrov propojený s hlavním letištěm. Není to ten ráj z fotek, ale pořád to může stát za to. Když se vám podaří vychytat místní trajekty (cca 30 Kč lístek), tak si můžete udělat ještě výlet i s ubytováním například na Huraa, nebo Thulusdhoo. Nebojte se prozkoumat mapu spojů z předešlého článku o Maledivách.

Za určitých podmínek (letenky, ubytování, spoje) se do 20 tisíc korun dá udělat snová dovolená v období mezi červnem až listopadem, kdy jsou veškeré služby a letenky levnější, protože není hlavní sezóna. Je tam vyšší riziko deště, ale z mojí zkušenosti v listopadu to bylo v pohodě.

na kolik vyjdou maledivy
místní trajekt

Rozumný low cost 20 – 30 tisíc

Než jsem začal zjišťovat na kolik vyjdou Maledivy, chtěl jsem se přibližně vejít do 25 tisíc. A myslím, že každý průměrný cestovatel toho může dosáhnout.

Tato možnost je pro vás ideální, jestli si to jedete si užít, ale zařizujete si to na vlastní pěst a chcete mít určitě pohodlí. Pravděpodobně máte alespoň přibližný termín dovolené a tak se nespoléháte na ultra levné letenky. Poštěstit se může, ale počítejte spíš s hranicí kolem 14 až 17 tisíc korun.

Dobrou zprávou je, že ubytování vás může vyjít na stejné peníze jako v případě super low costu. Na lokálních ostrovech je většinou podobně dobrá kvalita ubytování z důvodu velké konkurence a pořád se staví nové hotely. Samozřejmě to chce zkontrolovat recenze. Dobré ubytování vyjde na těch 5 až 10 tisíc. Záleží na vašich preferencích, dostupnosti a službách.

Na Ukulhasu můžeme doporučit Paguro Villa. Krásný pokoj, chutné snídaně i večeře, půjčili případně vybavení na pláž (třeba i šnorchl), zařídí výlety i dopravu.

Na Thoddoo zkuste třeba Summer Sky Thooddoo, který má pěknou zahradu, nabízí i soukromou pláž. Majitel se snaží se vším pomoci.

Pravděpodobně u tohoto výletu zvolíte dva až tři ostrovy, které si budete chtít užít a tak jako dopravu zvolíte speed boat (ušetříte pár hodin času oproti pomalému trajektu, který navíc jede jen někdy), který zpravidla domluvíte na ubytování. Ten vyjde na 500 až 1 500 Kč podle vzdálenosti.

Kromě užívání si sluníčka a šnorchlování se vám do rozpočtu vejde i nějaká další zábava. V ubytování, nebo nějakou agenturu na ostrově, si můžete domluvit například potápění s mantami, žraloky, výlet na sand beach s večeří/obědem, sledování delfínu, vodní sporty a další aktivity. Většinou za jednu zaplatíte přibližně 100 dolarů.

na kolik vyjdou maledivy
pláž Ukulhas

Mid cost 30 – 50 tisíc

Jestli máte připravenou tuto částku na Maledivy, tak se dostáváte na cenu cestovky, pokud toho nechcete moc řešit. Doporučuji však jet na vlastní pěst a užít si tak o něco víc dní, víc ostrovů, víc zábavy, nebo můžete vyzkoušet vzdálenější ostrovy, kam vás už dostane spíš letadlo.

Pokud se chcete trošku rozšoupnout a vyzkoušet pořádný luxus, tak můžete zkusit nějaký rezortní ostrov.

Luxus cena 50 tisíc +

V tomto cenovém rozmezí asi už peníze moc neřešíte a chcete to pořádně rozjet. Užijete si nějaký rezort podobně jako vaše oblíbená hvězda. Nebo třeba objedete hodně ostrovů. Využijete více služeb cestovek. Záleží už jen na vás, protože peníze vás netíží.

Čekat vás může například soukromé ubytování v chatičce s bazénkem nad mořem.

Maledivy
ilustrační foto resortu

Zhodnocení: Na kolik vyjdou Maledivy?

Vše se dá různě kombinovat. Záleží na vašich preferencích, rozpočtu a flexibilnosti. Mě osobně vyšel výlet na Maledivy na 25 tisíc (bylo by to bývalo o cca 5 tisíc míň, kdyby nám nezrušili let a nemusel jsme rychle hledat jiný). Navštívili jsme ostrovy Hulhulmale (jen na přespání a to stačilo), Thoddoo a Ukulhas. Ubytování jsme měli s polopenzí (snídaně + večeře). Stačilo nám šnorchlování na ostrovech, protože i tak je šance vidět manty, menší žraloky a neskutečně moc krásného podmořského života.

Přečtěte si i článek, jak si užít Maledivy bez cestovky.

A pokud chcete vědět, jak na levné letenky, tak mrkněte sem.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 komentářů