• Menu
  • Menu

Wellness víkend blízko hranic? Termální lázně Velký Meder

Přemýšlíte, kde strávit relaxační víkend v okolí České republiky? Navštivte lázně Velký Meder a dopřejte si koupel v termálních pramenech, které mají léčebné účinky nejen na vaše tělo, ale i na duši. V článku vám ukážeme, co zde můžete čekat a samozřejmě nějaké naše tajné tipy na jídlo, ubytko i výlety do okolí. 😉

velký meder

Kdy navštívit lázně Velký Meder?

Lázně Velký Meder jsou otevřeny celoročně od 9:00 do 20:00 (bazény se uzavírají o půl hodiny dříve). Pokud toužíte po klidu a nejedete sem s dětmi, určitě doporučujeme vyrazit sem mimo letní sezónu. Většina venkovního areálu bude sice uzavřena, ale zase sem nemíří takové davy lidí. Pokud sem chcete vzít i své ratolesti, zvažte návštěvu v létě, kdy budete mít možnost je nechat se vyblbnout na spoustě tobogánů. Zde je shrnutí, co vše v lázních najdete během zimní i letní sezóny.

Zimní období 1.10 – 31.5.

👉🏻 polokrytý sedací bazén o teplotě 38°C (reálně jsou 2/3 tohoto bazénu venku, ale díky jeho teplotě je příjemný i v zimě)

👉🏻 relaxační bazén s cca 33°C (ten je venku celý a my jsme si ho užili více, protože jeho teplota byla tak akorát)

👉🏻 krytý bazén s termální vodou okolo 30°C, v rámci kterého je i perličková koupel (taková větší vířivka s termální vodou)

👉🏻 25metrový plavecký bazén (s povinnou plaveckou čepicí)

👉🏻 poměrně velké dětské brouzdaliště s prolézačkami a vědrem

👉🏻 2 kryté 67metrové tobogány pro větší děti

Letní období (1.6. – 30.9.)

V létě je navíc napuštěno několik dalších venkovních bazénů:

👉🏻 bazén s mořskými vlnami

👉🏻 bazén se skokanskými můstky

👉🏻 bazén s unášející vodou

👉🏻 venkovní plavecký bazén

👉🏻 brouzdaliště

👉🏻 tobogánový park s 6 různými tobogány a skluzavkami

K tomu je možné děti vypustit na poměrně velké dětské hřiště s dřevěnými prolézačkami, skluzavkami, pískem a malou lezeckou stěnou. Celé hřiště je krásně kryté stromy a navíc je u něj několik houpacích lavic pro rodiče.

termální lázně velký meder

V rámci venkovního areálu byl otevřený i lanový park s nejdelší dráhou na Slovensku – Tarzania, jejich webové stránky ale hlásí, že v letošní sezóně bude zavřený.

Se vzrůstajícími venkovními teplotami se navíc otevírají i venkovní stánky s občerstvením (my měli část z nich otevřenou už i na jaře). V zimě se tu najíte samozřejmě také, ale jste omezeni na jídelnu a bufety, které jsou ve vnitřním areálu. Nečekejte nic extra, je to taková klasika – smažák, řízek, rizoto apod. Nicméně za poměrně dobré ceny okolo 7 €. Ve stánkách jsou samozřejmě nejoblíbenější langoše okolo 3-4 €. Z venkovních stánků ale určitě doporučíme najít „Kolibu„, kde si můžete dát i zdravější variantu – ryby. V některých stánkách už berou i karty, ale někde vám nezbyde nic jiného, než zaplatit v hotovosti nebo přednabitým čipem.

Doprava do lázní Velký Meder

Do Velkého Mederu jezdí pravidelně každé 2 hodiny vlak společnosti Leo Express z Bratislavy. Za jízdu dlouhou asi 75 minut zaplatíte 89 Kč.

Od vlakového nádraží je to k lázním ještě docela kus. My jsme to šli asi půl hodiny, ale v od začátku května do konce září se dá od nádraží svézt speciálním vláčkem, který vypravují lázně za pouhé 1 €. Vláčkem sice nebudete o moc rychlejší, ale aspoň to nebudete muset jít po svých. Aktuální časy odjezdů od vlakového nádraží si zkontrolujte raději předem na webových stránkách či facebooku lázní.

Parkování u lázní Velký Meder

Pokud pojedete autem, budete to mít pouhých 50 minut z Bratislavy až k lázním. Parkovat se dá přímo u nich na poměrně velkém parkovišti. Parkovné vás vyjde na 2,5 € za celý den, případně 10 €, pokud cestujete s dodávkou či obytňákem.

Na parkovišti se nesmí zůstávat přes noc. Pokud tu budete ubytovaní, shánějte ubytování, ve kterém budete mít zajištěno i parkovací místo.

termální lázně velký meder

Ceník vstupného do lázní Velký Meder

Ceny za vstup jsou podle nás docela příznivé. Děti do 3 let neplatí vůbec, starší si pak mohou vybrat mezi vstupenkou 3hodinovou, celodenní či vícedenní. Malý tip od nás – kupte si vstupenky online, klidně i hodinu před vstupem. Na každé vstupence tak ušetříte až 1 €. Navíc si náramky můžete vyzvednout u samoobslužných kiosků a ušetřit tak čas.

3 hodinycelodenní
dospělý (15-62)11,5 €17 €
děti a důchodci10,5 €14 €
rodina 2 dospělý + dítě29,5 €44 €
rodina 1 dospělý + 2 děti27 €40 €
rodina 2 dospělý + 2 děti37 €56 €
vstup se saunou30 €x
ceník za vstup do lázní

K ceně vstupného ještě můžete připočítat ještě tyto služby, pokud se bez nich neobejdete. Doporučujeme si je rovnou zakoupit při vstupu na pokladně, ať se nemusíte vracet a stát znovu frontu.

  • venkovní lehátko (vnitřní jsou bez poplatku, ale taky často plná) = 2 € na den
  • venkovní tobogány (za ty 2 vnitřní se neplatí) = 3,5 € za 10 jízd nebo 5,5 € za 20 jízd

Pozor, u jednodenních vstupů nemůžete koupaliště opustit a vrátit se zpět! To je možné pouze u vícedenních vstupů, kde můžete koupaliště jednou za den opustit, např. když chcete nechat děti se odpoledne prospat.

S vícedenními vstupy nemáme zkušenost, ale koupit si je stejně můžete až při vstupu, takže se vše dozvíte. Některá ubytování ve Velkém Mederu vám navíc zajistí slevu, takže doporučuji se rovnou domluvit s nimi.

Ceny všech služeb si můžete zkontrolovat na webových stránkách lázní.

Naše hodnocení

Velkou výhodou těchto lázní je jejich blízkost českým hranicím a příznivá cena. Líbila se nám také rozmanitost stánků s jídlem a pitím. Návštěvu těchto lázní doporučujeme hlavně mimo letní sezónu, kdy tu není tolik lidí, takže si ve vodě opravdu odpočinete a zrelaxujete. S většími dětmi, které rády jezdí na tobogánech to ale budete mít lepší v létě, kdy je otevřen i venkovní areál s více tobogány. Oceňujeme, že venkovní areál je opravdu veliký, takže si tu každý najde své místo.

Našli jsme ale i pár nedostatků – zamčené skříňky nejsou nijak označeny, takže najít při vstupu nějakou volnou je docela oříšek a další mínus bychom dali za velmi kluzké podlahy. Opravdu doporučujeme vzít si s sebou žabky či pantofle. Hodit se bude i župan, do kterého se zabalíte, zatímco budete třeba obědvat.

termální lázně velký meder

Ubytování ve Velkém Mederu

Pokud budete chtít strávit v lázních celý víkend nebo více dní, hodí se vám sehnat si ubytování přímo ve Velkém Mederu. Možností je opravdu hodně. Mimo sezónu můžete vyrazit klidně na blind a ubytovat se tam, kde mají zrovna volno, což poznáte dle cedulí „volné pokoje“ před daným ubytováním. V sezóně bych ale raději něco rezervovala předem.

My jsme byli ubytovaní v Jazmin apartmány, které můžeme vřele doporučit. Do lázní to budete mít 3 minutky pěšky, ale zároveň už je to dost daleko na to, aby tu byl večer klid. Přímo před vchodem do lázní je totiž několik hospod, kde se hraje a tančí až do rána.

Apartmán nás vyšel na nějakých 1500 Kč na noc a měli jsme v něm manželskou postel, rozkládací gauč, terasu a kuchyňský kout. V ceně je i parkování a na zahradě před apartmánem si můžete posedět v altánku a děti se mohou vyblbnout na malém dětském hřišti.

Pokud si chcete vybrat z více možností, mrkněte na náš článek o hotelech a apartmánech ve Velkém Mederu.

Kam zajít na jídlo

I když Velký Meder není zas tak velký, najdete tu poměrně dost možností, kam se jít najíst. Některé ubytovací zařízení vám také mohou zajistit jídlo sami. Za nás ale určitě doporučujeme stavit se na těchto místech:

Pekáreň Klas – Pekárna v centru města, která má nejen obrovský výběr sladkého i slaného pečiva na snídani, ale seženete tu i pizzy nebo tortilly, pokud chcete rychle vyřešit oběd. Ceny jsou více než příznivé.

Hostinec Veverička – Sem jsme zašli na večeři a nemohli jsme udělat lépe. V nabídce mají místní speciality od luxusních langošů, po maďarskou gulášovku nebo slovenské halušky. My jsme vyzkoušeli od každého z těchto zmíněných jídel a byli jsme opravdu spokojení. Ceny za hlavní jídlo se pohybují okolo 4-5 €, což je polovina ceny v okolních restauracích.

Výlety v okolí

V okolí Velkého Mederu můžete navštívit několik zajímavých měst a dalších termálních lázní.

  • Kolárovo – Městečko známé svým vodním mlýnem, který je jedním z posledních svého druhu. Kolem něj je takový malý skanzen a naučná stezka okolo ramen řeky Dunaje.
  • Dunajská Streda – Město, kterým budete projíždět, pokud se do Velkého Mederu vydáte vlakem, je také domovem termálního koupaliště.
  • Komárno – Historické město na soutoku Dunaje a Váhu, jehož největší atrakcí je vojenská pevnost Komárom. A když říkáme největší, tak je tomu opravdu tak. Jde totiž o největší novodobou pevnost ve střední Evropě.
  • Györ – Další lázeňské město, které leží už na maďarské straně hranic. Můžete se přijet podívat jak na památky, tak se vykoupat v dalších lázních.
  • Gabčíkovo – Gabčíkovo je známé díky vodní elektrárně, jedné z největších ve střední Evropě. Pokud si chcete zážitek ještě něčím okořenit, je možné si zaplatit i vyhlídkovou plavbu.
  • Termální koupaliště Topoľníky – Pokud by vám Velký Meder nestačil, v okolí se můžete vydat i na termálního koupaliště Topoľníky.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 komentář