• Menu
  • Menu

5+ tipů kam v Tokiu na pivo

Když se řekne Japonsko, tak vás na první dobrou asi nenapadne pivo. Nebál bych se však říct, že se jedná o jednu z pivních velmocí. Vždyť skupina Asahi vlastní například Plzeňský Prazdroj.

Pokud jste pivní gurmáni a rádi ochutnáváte, tak se v Japonsku rozhodně nudit nebudete. Pravděpodobně vám něco řeknou značky Asahi, Sapporo, či Kirin, jejichž importní piva můžete objevit v asijských obchodech a restauracích. Jedná se pouze o drobek, co tyto značky vyprodukují. Hned v prvním obchodě v Tokiu mě překvapila natřískána lednice mnoha různých druhů piv hrající všemi barvami. Asahi dry, Asahi Supedry, Asahi Dry Premium Hojo, Asahi The Gold, Asahi draft beer, Asahi Golden Ale, Asahi Honsei Draft, Asahi The Rich… takhle bych mohl pokračovat ještě na několik řádků. A to jsme jen u Asahi Ani další společnosti se nedrží zkrátka. Velké pivovary se toho nebojí a v jejich repertoáru najdete nízkoalkoholická piva, ale klidně i silná s 9 % alkoholu. Za zkoušku stojí i různé ovocné alkonády a narazil jsem i na alkoholickou sodovku!

Drtivou většinu seženete v plechu, což mě trošku mrzelo, ale za tu širokou nabídku jim to člověk musí prominout. Pivo ve skle seženete ve větších supermarketech (většinou však základní nabídka). Cenově to vyjde na 30 – 100 Kč (většinou kolem 50 Kč) za pivo.

Ani po měsíci v Japonsku bych si netroufl tvrdit, že jsem stihl ochutnat celou nabídku větších pivovarů.

Byl by hřích nevyzkoušet ty poklady i čepované. Tady si však trošku připlatíme (cca 100 – 500 Kč). Při návštěvě pivního baru můžete čekat ještě rozmanitější nabídku. Jestliže klasické pivovary dokáží překvapit svou kvalitou a pitelností, tak malé pivovary jsou na tom ještě lépe! Vzhledem k cenám jsem toho tolik nezkusil, ale pár podniku mohu bez váhání doporučit.

První noc mě přivedla na rušnou party ulici plnou barů. Mnoho lidí chodí do podniků, kam lákají sličné slečny, ale pravý poklad se skrývá v podzemí. Nenápadný Ant n Bee bar má na čepu vždy širokou nabídku z minipivovarů. Za mé návštěvy jsem tam potkal jen místní (piva i lidi) a stal se tak malou atrakcí. 🙂

Když budete v rušné nákupní čtvrti Akhibara, tak kromě nejnovější elektroniky a všudypřítomné mangy neopomeňte navštívit klidnější uličku, kde se nachází Craft beer BAR IBrew. Ochutnat můžete piva z celého světa. Já jsem si vystačil s japonskými, kterých tu najdete hodně. IPA, ALE a ležáky jsou samozřejmostí, ale ochutnat můžete i piva s příchutí yuzu, ananas, , jablko, nebo švestka (měl jsem švestkový ale, který vyhrál mnoho cen a rozhodně jsem si nestěžoval).

Pokud vás zaujme nějaký podnik při toulkách Tokiem, tak neváhejte a vyzkoušejte. Myslím, že se nedá šlápnout vedle.

Pivovary

Hitachino Nest Beer s typickou sovou ve znaku je jeden z prvních minipivovarů v Japonsku. V Tokiu má dvě pobočky. Já se vydal do té menší, která je hodně minimalistická a má příjemnou atmosféru. O pivu tady ví hodně, pěstují si i vlastní chmel. Na čepu mají deset druhů a pokud by vám to nestačilo, tak se něco najde i v lednici. Počítejte, že za kvalitu se platí a tak za velké pivo dáte 1080 yenů a za třetinku 720 yenů. Případně lze vyzkoušet ochutnávkový set za 980 yenů, kde dostanete tři piva po dvou deci. Vybere si každý a věřím, že i pochutná.

hitachino brewing tokio
HITACHINO BREWING LAB, Kanda Manseibashi, Tokio

Nihonbashi Brewery je od toho předchozího necelé dva kilometry, tak to můžete spojit s pěknou procházku na jeden večer.

V nabídce mají převážně ALE různých druhů, ale dát si můžete rovněž ležák nebo ovocné pivo. Ceny jsou jednotné za malé pivo S 380 yenů, střední M 580 yenů (na fotce) a velké L 980 yenů.

Jídlo jsem neměl, ale nabídka vypadala velmi dobře. Řekl bych, že takový spíš evropský styl říznutý tím japonským, kdy je vše nádherně naaranžováno. A vyjde to skoro stejně jako jedno velké pivo. 🙂

Jo a nezapomeňte zkusit Sake style IPA.

nihobashi brewery tokio
PIvo v Nihobashi Brewery

Posledním tipem Nakano Beer Kobo, který jsem si vyhlédl už před samotnou cestou do Japonska. Zaujala mě velikost celého pivovaru, protože k němu opravdu sedí ta předpona „mini“. Do velikosti klasického bytu dokázali narvat menší varny, kuchyň, výčep a nějaké to posezení. Už jen cesta malinkými uličkami, abyste se sem dostali, je zážitek. Prostě japonské využití prostoru v praxi. Sice to není úplně v centru, ale myslím, že cestou sem nic nezkazíte a uvidíte i něco jiného. Opět výborná piva s cenovkou 580 yenů za malé a 950 yenů za velké. Prostory můžete vidět na konci mého třetího videa z Tokia.

Japonsko, 〒101-0041 Tokyo, Chiyoda City, Kanda Sudachō, 1-chōme−25−4 マーチエキュート神田万世橋N1区画

5-chōme-53-4 Nakano, Nakano City, Tokyo 164-0001, Japonsko

Japonsko, 〒106-0032 Tokyo, Minato City, Roppongi, 5-chōme−1−5 地下1階

Japonsko, 〒101-0025 Tokyo, Chiyoda City, Kanda Sakumachō, 3-chōme−38 大陽ビル 1F

1-chōme-11-1 Marunouchi, Chiyoda City, Tokyo 100-0005, Japonsko

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *