• Menu
  • Menu

Krakov vodka, pivo a místa, kam zajít

To že se v Polsku rádi napijí není žádné tajemství. Nemusí to vždy vypadat jako na opileckých videích na sociálních sítích. V Polsku si umí s alkoholem vyhrát a potěšit chuťové pohárky. A Krakov nabízí mnoho míst, kde to opravdu umí. Ukážeme vám místa, kde se nám opravdu líbilo.

Pijalnia Wódki i Piwa

Začátek, konec nebo prostředek párty. Tady se můžete stavit i jen na občerstvovačku, když jdete zrovna kolem. Chybu rozhodně neuděláte.

Objednávku provedete na baru a výběr je opravdu velký. Klasická vodka a pivo je samozřejmostí. Bestsellerem jsou však různé panákové koktejly s vodkou neboli shoty.

Za pěkných 7 zlotych (cca 35 Kč) dostanete koktejl v panáku. Kokosanka, Chupa Chups, Monte, Long Ice Tea, Sex On The Beach… vše chutná tak, jak byste očekávali podle názvu. Hitem je Citronovka, kterou si dělají sami.

Chodí sem místní i turisti. Pokud je plno, tak se ničeho nebojte, objednejte u baru a chvíli postůjte. Za chvíli se určitě někdo zvedne k odchodu.

Plusem je drobné občerstvení v podobě toustů, tataráku či polévky. Ve Starém Městě najdete dvě pobočky. Třetí má místo v Kaziměři.

web: https://pwip.com.pl/

Typická zastávka v Pijalnie
Pivo a panák Long Ice Tea
Krakov vodka
Ochutnávkové prkénko

Wodka Bar

Wodka bar se také nachází ve Starém Městě kousek od Rynek Glówny. Ideální místo na ochutnání všech možných druhů vodek. Je jich tak moc, že jsme sem zavítali dvakrát.

Na tabuli mají vypsáno cca 25 různých příchutí, ale mělo by jich být ještě více. Mezi top sellery patří určitě karamel. Ten si dává téměř každý. Oblíbená je i čokoládává s chilli, lískový oříšek, nebo všechny možné druhy ovoce (včetně manga, fíků apod.)

Ideálním servírováním je prkénko – na to si poručíte 6 vodek dle svých preferencí. Podle zvolených příchutí to vyjde na cca 55 až 65 zlotych.

Udělají vám i nějaké drinky a mají pivo v lahvi a nějaké nealko. Drtivá většina hostů sem však chodí na prkýnko.

web: http://wodkabar.pl/

C. K. Browar

Minipivovar vedle Rynku Glówneho. Zaujme interiérem, jídlem i pivem. Je to trošku víc turistické a ceny malinko vyšší, ale pořád to stojí za návštěvu. Výběr je široký a můžete si dát koštovačku piv na prkénku (ty jsou tady prostě oblíbená).

web: https://ckbrowar.pl/

Klub Wódki

Přesouváme se do Kaziměře. Tato čtvrť má mnoho barů, restaurací a dokonce i nějaký minipivovar. My si vybrali toto místo, protože to vypadalo, že sem budou chodit místní a i výběr pití bude dobrý. A nespletli jsme se.

Uvnitř to večer žije, brali místo na baru. Káťa si dala perníčkovou vodku, zatímco mně udělala radost IPA z minipivovaru Piwojad a Pinta (bohužel se nejedná o Krakovské pivovary). K tomu si můžete zahrát šipky, nebo dát nějaké občerstvení. Přes léto se dá posedět i na zahrádce.

Facebook: https://www.facebook.com/klubwodki

Klub Wódki
Klub Wódki
Káťa ochutnává piva
Ochutnávka ve Stara Zajezdnia

Stara Zajezdnia

Jedná se o halu bývalého depa tramvají (naproti je i muzeum). Objekt slouží jako restaurace, pivovar a pořádají se tu větší akce. Kdo rád ochutnává něco nezvyklého, tak může vyzkoušet ananasovou AIPU, jablkové pivo, hruškový weizen či pomerančový bitter. Z této nabídky jsem byl původně nadšen, ale piva mě nijak zvlášť neohromila. Naopak Kátě překvapivě chutnalo. Takové pivní džusy.

web: https://starazajezdniakrakow.pl/

Alchemia

Trošku víc turisticky propálené místo, ale není se čemu divit. Skvělá atmosféra doplněná krásným interiérem. Tohle místo má vše. Dobré pití, najíte se tady a k tomu ještě pořádají koncerty.

web: https://en.alchemia.com.pl/

Za jednu návštěvu se bohužel nedá vše navštívit. Určitě by mě zajímal například T. E .A. Time Brewpub, kde to vypadá na kvalitní pivka. Kdo má rád rozmanitost, tak může zavítat do Hala Forum, kde máte nepřeberné množství jídla a drinků.

Kde se líbilo vám? Budeme rádi, když se podělíte o zážitky v komentářích.

A pokud vám vyhládlo, tak si přečtěte, kde se v Krakově najíst.

MAPA ZDARMA

Stáhněte si do mobilu mapu se všemi místy v článku a ještě s dalšími tipy navíc. Mapy jsou určené pro My Maps Google, Google Mapy a Mapy.cz

Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

V mapě najdete vše, co je popsáno v článku a k tomu navíc tipy na jídlo, památky a mnoho dalšího.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 komentář