• Menu
  • Menu

Tipy na dárky pro cestovatele

Za okny už sníh, Vánoce za dveřmi a vy nemáte stále dárky? Tak to jsme na tom stejně. Přinášíme vám tedy aspoň pár tipů, které by potěšily podobné cestovatelské fanatiky jako jsme my dva.

Fotografování je finančně dost náročný koníček. Pokud se dárkem nechcete zruinovat, ale stejně chcete udělat radost někomu, kdo rád fotí, pořiďte mu popruh na fotoaparát. Komu by neudělalo radost, pokud by při vyndavání foťáku z obalu viděl místo šedi s logem značky veselý a barevný popruh. Ty kvalitnější najdete na internetu už od 600 Kč. Co se týče designu, nejvíce se mi zalíbily popruhy od Lokoko nebo my_mimi_folk. Bohužel mě ještě nikdo neobdaroval, takže nedokážu porovnat jejich kvalitu, ale jedná se o české/slovenské výrobce a ruční práci, takže věřím, že budete spokojeni.

My Mimi folk ručne vyrábané popruhy na foťáky, popruh na fotoaparát
popruh od my_mimi_folk

Pokud popruh už váš obdarovaný má a nebo víte, že barvičky by mu radost neudělaly, je tu možnost koupit mu GorillaPod. Jedná se o polohovatelný stativ s kloubovými nožičkami, díky kterým se dá přidělat na větve, lampy, kde vás to jen napadne. Já bych tenhle dárek uplně nejvíc ocenila, protože často na cestách řeším, že bych nám chtěla udělat společnou fotku, ale zrovna není nikdo v dosahu, kdo by nás vyfotil a tahle možnost by nám to hodně ulehčila. Navíc se dá vzít i do letadla. Což je za mě největší výhoda! Tenhle dárek se dá pořídit podle nosnosti – pro mobily/akční kamery od 500 Kč, pro kompakty a malé bezzrcadlovky od 1000 Kč. Každopádně pokud na něj chcete přidělat zrcadlovku s těžkým sklem, doporučuji si vaše vybavení nejprve zvážit.

Which Joby GorillaPod? The best GorillaPod tripods to buy | Expert Reviews
GorillaPod

V té elektronice budeme trochu pokračovat. Který cestovatel se obejde bez pořádné powerbanky? Podle mě žádný. Tohle byla jedna z věcí v batohu při úplně každé cestě. Jednu jsme ale bohužel utopili, když se nám do batohu rozlilo pití. Proto jsme si pořídili tuhle powerbanku, která je vodotěsná, má možnost rychlonabíjení, kapacitu 20000mAH a navíc solární nabíjení. Není tedy vhodné od něj čekat zázraky, ale jako záložní možnost je to fajn.

AlzaPower SolarScout 10000mAh zelená - Powerbanka | Alza.cz
solární powerbanka je skvělým praktickým dárkem

No a přesouváme se na sekci všemožných poukazů. Vím, že spousta lidí nerada dává poukázky, protože jim přijdou malé a neosobní. Připadá jim, jako kdyby pod ten stromek nedali skoro nic. Ale některé poukázky mohou naopak být přizpůsobené obdarovanému tak, že udělají mnohem více radosti než věcné dárky.

Pro mě je takovým nejlepším dárkem je dárková karta na fotoknihu, protože si každý rok ráda vytvořím knížku se všemi zážitky, co jsem prožila a ráda se k ní stále vracím, ukazuji příbuzným a návštěvám. Mám ty fotky víc při ruce, než kdybych musela hledat někde v hloubi mobilu nebo externího disku. Nedám dopustit na Happy Foto, kde jsou knížky pěkně zpracované a vždy přijdou velmi brzy. Aplikace má tedy trochu omezenější možnosti, ale kombinuji to s ikonky a písmem třeba z Canvy, takže si s tím dokážu vyhrát tak, aby knížka vypadala skvěle. Pokud si váš obdarovaný ale už knížky někde nechával dělat a má je tak rád, jako já, nenápadně se mrkněte z druhé strany na logo a kupujte dle loga. Pro lidi, kteří se neradi patlají v programech na mobilu nebo počítači stejně dobře poslouží nějaké pěkné fotoalbum, kam si budou moci založit vyvolané fotky.

Tyhle hračičky určitě potěší i poukaz na pohlednice, který nabízí Česká pošta. Je to tedy takový dárek i pro vás, protože dost možná pak dostanete jednu z pohlednic právě vy. My této služby využíváme každou dovolenou a jsme s ní maximálně spokojeni. Opět aplikace je tak trochu punk, ale pro náročnější se dá vždycky vytvořit návrh v nějakém jiném programu a pak jen natáhnout do aplikace. Jeden pohled stojí okolo 30 Kč, takže to není ani uplně drahý dárek, i když poukazů zaplatíte klidně 10.

pohlednice od České pošty

U poukazů zůstanu, ale budou trochu praktičtějšího rázu – poukazy na vybavení, oblečení apod. Tohle určitě zvládnete vymyslet sami, ale my bychom vám rádi dali tipy na dva naše oblíbené obchody. Jeden známější, jeden už tak moc ne.

Obchod Pod7kilo je jeden z těch, o kterém normální smrtelník asi ještě neslyšel. Pro cestovatele je to ale jeden z nejlepších obchodů, protože nabízí ultralehké varianty všech věcí na světě, které byste na cestách chtěli mít. Najdete tu třeba stany s váhou už od 240 g. My odsud máme organizér na oblečení, skvěle skladný batoh, pouzdro na tuhé mýdlo (do kterého můžete rovnou koupit i to mýdlo nebo tuhý šampón) a peněženku. Ještě přemýšlíme i nad Mighty Wallet, což je peněženka, která vypadá třeba jako mapa nebo ubrousek z restaurace a je tak méně náchylná na krádeže.

Decathlon jistě všichni znáte a říkáte si, taková blbost, to určitě nikomu radost neudělá. Ale udělá. Já tenhle obchod miluju. Nakoupili jsme si tu hromadu vybavení, které je za poloviční ceny co jinde a troufnu si říct, že poslouží stejně dobře. Odnesli jsme si odsud už nepromokavé bundy, které přežily celé 2 upršené týdny v Norsku bez toho, aby se prosákla kapička. Dále turistické kalhoty, legíny, trička, ultralehké nádobí, batohy, lahev na pití, čepice… No a mohla bych pokračovat. Za mě nikdy není dost Decathlon věcí. 🙂

A co by potěšilo vás?

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *