• Menu
  • Menu

Co vidět v Dubaji za 3 až 7 dní: Itinerář s top místy

Dubaj je skvělá destinace pro zimní únik za teplem. I když je synonymum luxusu, dá se sem cestovat i levně, pokud nebudete platit vstup na každou atrakci. Největšími výdaji po nás bylo ubytování, které tu stojí podobně jako v turistických místech v Evropě a doprava, protože město je obrovské a pěšky se tu téměř nedá chodit.

V článku najdete itinerář, který vám pomůže naplánovat co vidět v Dubaji podle délky pobytu – od ikonických míst jako Burj Khalifa a Dubai Mall až po méně známé, ale zajímavé lokality.

co vidět v dubaji

Kdy jet do Dubaje

Nejlepší čas na cestu do Dubaje je od listopadu do dubna, kdy se teploty pohybují mezi 20–25 °C a počasí je ideální na procházky i poznávání města.

Naopak nejhorší období jsou letní prázdniny, kdy teploty šplhají přes 40 °C. Dubaj má sice všude klimatizaci, ale venku není skoro žádný stín, takže pobyt venku je spíš utrpení. V létě se dá fungovat hlavně v nákupních centrech, hotelových resortech nebo u bazénu, ale na běžné cestování a objevování města to není ideální.

Pokud cestujete bez cestovky, doporučujeme se vyhnout ramadánu. V resortech si ho sice nevšimnete a v nákupních centrech se najíst dá, ale na ulici nebo v menších místních restauracích přes den jídlo neseženete. Navíc není dovoleno jíst ani pít na veřejnosti, což znamená, že si nemůžete dát ani svačinu nebo vodu během dne. Některé atrakce mohou mít omezenou otevírací dobu, takže celkově je během ramadánu potřeba cestu víc plánovat.

Jak se dostat do Dubaje

Nejpohodlnější varianta je letět přímo do Dubaje, kam létají z Prahy aerolinky Smartwings, Flydubai a Emirates. Let trvá přibližně 6 hodin a přistanete na hlavním letišti Dubai International Airport (DXB), které je dobře napojené na centrum města červenou linkou metra.

Pokud hledáte levnější variantu, můžete letět z Vídně s Wizzairem, kde se dají zpáteční letenky pořídit i kolem 2 500 Kč. Má to ale jeden háček – letadlo přistává na letišti v Abú Dhabí.

Z Abú Dhabí se do Dubaje dostanete Shuttle Busem za 35 AED (přibližně 220 Kč). Pokud cestujete zpět, můžete využít i levnější autobus E102 za 25 AED (160 Kč). Shuttle bus vás vysadí na Ibn Battuta Metro Station, což je úplně na jihu Dubaje, takže je potřeba pokračovat metrem dál do centra. Počítejte tedy s dalšími 500 Kč na přesuny.

Kde se ubytovat v Dubaji

Pokud nejedete do resortu a plánujete spíše objevovat město, nejlepší volbou je ubytování poblíž metra. Dubaj je obrovská a pěšky se tu moc pohybovat nedá, takže dobrá dostupnost veřejné dopravy vám ušetří čas i peníze.

My jsme zvolili Al Khoory Inn Bur Dubai, který se nachází přímo u přestupní stanice metra BurJuman (kříží se zde červená a zelená linka). Tohle umístění bych doporučila každému, kdo chce mít skvělou dostupnost do všech částí města. V okolí je spousta supermarketů, obchodů se svačinami do ruky a dokonce i night market, kde jsme si každý večer dávali jídlo za skvělé ceny.

kde se ubytovat v dubaji
Al Khoory Inn Bur Dubai

Pokud si chcete dopřát něco lepšího, ale stále za výbornou cenu, skvělou volbou je Rose Rayhaan by Rotana. Tento hotel se nachází jen jednu zastávku metrem od Burj Khalify. Kromě toho má na střeše bazén, takže vám ani pláž nemusí chybět.

Hotely přímo na pláži už jsou podstatně dražší, přičemž nejlevnější začínají na 6 000 Kč za noc. Pokud chcete být u moře, ale zároveň nevyhodit všechny úspory, doporučujeme Dubai Marine Beach Resort & Spa nebo Rove La Mer Beach, které mají skvělý poměr ceny, kvality a polohy.

Pokud hledáte co nejlevnější variantu, rozhodně doporučujeme kontrolovat recenze na Googlu. Můj brácha loni spal v Orange Hostel ve čtvrti Deira a prý to byla špinavá díra plná švábů, i když na Bookingu mělo ubytování dobré hodnocení. Zaměstnanci hostelu prý nutili hosty psát pozitivní recenze, takže se nenechte nachytat jen vysokým skóre a vždy si pročtěte komentáře i na Google maps.

Před cestou nezapomeňte:

Tento článek obsahuje affiliate odkazy. Pokud přes ně provedete nákup, získáme malou provizi, aniž by vás to stálo cokoli navíc. Děkujeme za vaši podporu!

Co vidět v Dubaji

Dubaj nabízí nekonečné množství zážitků – od tradičních trhů a historických čtvrtí přes futuristická muzea, luxusní mrakodrapy a ikonické vyhlídky až po adrenalinové dobrodružství v poušti.

Itinerář jsme sestavili tak, aby vám pomohl vidět to nejzásadnější už během prvních dnů. Pokud budete mít více času, můžete se vydat za méně známými atrakcemi, navštívit okolní emiráty nebo si vyzkoušet něco netradičního.

1. den v Dubaji: Prohlídka Dubaj Downtown

Není lepší místo, kde začít, než Downtown Dubai. Zvláště, pokud máte na Dubaj jen jeden den. Tato oblast je symbolem města – najdete zde nejvyšší budovu světa, druhé největší nákupní centrum a jednu z nejúchvatnějších světelných a vodních show na světě.

Dubai Mall

Dubai Mall určitě nepřehlédnete – pokud pojedete metrem, cesta k Burj Khalifě vás automaticky provede právě tímto gigantickým obchodním centrem. S rozlohou 1,1 milionu m² je to druhé největší nákupní centrum na světě, prvenství si dnes drží Iran Mall.

I když vás nakupování moc nezajímá, Dubai Mall rozhodně stojí za návštěvu díky několika zajímavým atrakcím:

🦈 Dubai Aquarium & Underwater Zoo
Pokud chcete projít proskleným tunelem s rejnoky a žraloky plujícími nad vaší hlavou, vstupenka stojí 199 AED (cca 1 300 Kč). Ale pokud si nechcete připlácet, spoustu mořských tvorů uvidíte zdarma, protože obrovská akváriová stěna je viditelná přímo z pasáže nákupního centra.

dubaj akvárium

💦 Dubai Mall Waterfalls
Uprostřed obchodního centra najdete umělý vodopád, který je ozvláštněn sochami potápěčů, symbolizujícími dávné dubajské lovce perel.

dubai mall vodopád

⛸ Dubai Mall Ice Rink
Pokud vás překvapí, že v Dubaji můžete bruslit, tady máte odpověď – kluziště uprostřed obchodního centra. Dokonce se zde konají i mezinárodní turnaje v hokeji. Cena za 90 minut bruslení je okolo 700 Kč, přičemž vstup přes den je levnější než večer a o víkendech. V ceně je i půjčení bruslí. Doporučujeme rezervaci předem, pokud si chcete zabruslit.

🏮 Chinatown v Dubai Mall
Fotogenická čínská čtvrť uvnitř obchodního centra je skvělým místem nejen na pěkné fotky, ale i na jídlo. Pokud byste chtěli větší výběr, zamiřte do food courtu v horním patře, kde jsou ceny přívětivější.

dubai mall

🏛 Souk Al Bahar
Toto nákupní centrum v tradičním arabském stylu se nachází hned naproti Dubai Mall, stačí přejít most. Pokud chcete nasát atmosféru starého arabského trhu v moderním podání, určitě se sem zajděte podívat.

V Dubai Mall se zajděte podívat i do Apple Store. Nelákáme vás na koupi nového telefonu, ale na terasu, ze které budete mít krásný výhled na Burj Khalifu bez davů lidí. Další pěkný výhled vás pak čeká od sochy Wings of Mexico.

Na Dubai Mall si vyhraďte dostatek času. I bez vstupů do atrakcí se tu snadno zdržíte i 3-4 hodiny.

Burj Khalifa

Burj Khalifa je jedním z hlavních symbolů Dubaje. Se svou výškou 828 metrů je nejen nejvyšší budovou světa, ale také místem, které by žádný návštěvník Dubaje neměl vynechat.

Vyhlídkové plošiny se nacházejí ve 124. a 125. patře ve výšce 456 metrů. Kdo chce zažít exkluzivnější výhled, může si připlatit vstup na 148. patro (555 metrů), tady ale počítejte s více jak dvojnásobným vstupným. Nahoru vás sveze nejrychlejší výtah na světě s rychlostí 10 metrů za sekundu, takže nahoře jste ani ne za minutu!

Vstupné se pohybuje od 1 000 Kč až do 1700 Kč. Nejdražší je to samozřejmě v časech na západ slunce, kdy je i největší nápor turistů. Pokud se chcete vyhnout davům (a něco málo ušetřit), nejlepší volbou je Sunrise & Breakfast vstupenka, která je za cca 1000 Kč a kromě návštěvy vyhlídky zahrnuje i snídani v kavárně The Café. Vstupenku si určitě kupte předem, protože o vstup na Burj Khalifu je veliký zájem.

Malý tip od nás: K samotnému vstupu do budovy je nutné počítat s časovou rezervou – cesta od metra přes Dubai Mall zabere klidně i půl hodiny.

burj khalifa co vidět v dubaji

Sky Views Observatory

Sky Views Observatory je skvělou alternativou k Burj Khalifě, která nabízí krásný výhled za poloviční cenu. Obvykle zde bývá méně lidí a ještě budete mít krásný výhled přímo na Burj Khalifu.

Součástí vyhlídky je nejen skleněná podlaha, odkud vidíte 219 metrů pod sebe, ale také prosklená skluzavka. Tu si musíte zaplatit nad rámec vstupného, jedna jízda stojí 25 AED (přibližně 165 Kč). I s ní je tedy návštěvy Sky Views Observatory levnější, než samotná Burj Khalifa.

Vstupné do observatoře je 80 AED (zhruba 525 Kč) se během dne nemění, takže sem můžete jít i na západ slunce bez toho, aniž byste si museli připlácet. Opět doporučujeme vstupenku koupit předem.

Dubai Fountain Show

Je možné, že stihnete během dne jako my zajet třeba ještě do Dubai Marina, ale večer se do Dubai Downtown ještě vraťte, protože fontánová show pod Burj Khalifou je naprostý must-see. Probíhá každý den od 18 do 23 je na jezeře pod Burj Khalifa a opravdu stojí za to. Určitě si pak projděte ještě Dubai Opera District a pokochejte se jak svítícími mrakodrapy v okolí, tak samotnou budovou opery.

dubaj fontána

2. den v Dubaji: Stará Dubaj a tržnice

Po prvním dni stráveném mezi mrakodrapy je čas podívat se na úplně jinou tvář Dubaje. Druhý den si projděte tradiční arabské trhy a jejich rušné uličky, které vám přiblíží, jak Dubaj vypadala před tím, než se proměnila v moderní metropoli. Navíc tohle je nejlepší místo v Dubaji, kde můžete smlouvat – ať už chcete suvenýry, oblečení, šperky nebo koření.

Al Seef

Den začněte v Al Seef, což je relativně nově postavená čtvrť inspirovaná starou arabskou architekturou. Nachází se přímo u vody a kombinuje historický vzhled s moderními kavárnami, restauracemi a obchody se suvenýry a oblečením.

I když se nejedná o původní historickou čtvrť, je to super místo na procházku a na fotky. Večer tu navíc bývá příjemná atmosféra díky osvětleným lampám a výhledům na záliv Dubai Creek.

Al Fahidi

Odtud se vydejte do Al Fahidi, což je jedna z mála skutečně původních částí Dubaje. Tady si můžete udělat představu, jak vypadala Dubaj před ropným boomem, kdy byla jen malým obchodním přístavem. Typické pro Al Fahidi jsou pískově zbarvené budovy s větrnými věžemi, které kdysi fungovaly jako přírodní klimatizace.

Nejzajímavější Dubai Museum je od pandemie uzavřené. Stojí ale za to se u něj alespoň zastavit, abyste viděli zvenčí nejstarší budovu v celé Dubaji.

Místo něj ale můžete navštívit Muzeum Al Shindagha. Tohle muzeum se skládá asi z 10 budov, ve kterých je vám postupně představovaná historie tohoto města. Je interaktivní, takže to nebude jen nudné čtení popisků u fotek. Nejzajímavější částí je House of Sheikh Saeed Al Maktoum, kde žil jeden z předních vládců Dubaje.

Pokud nemáte tolik času, můžete zajít jen do malého Muzea kávy, kde se dozvíte o tradiční arabské přípravě kávy.

Nám se moc líbil i trh Grand Souk, který je také součástí čtvrti Al Fahidi, a je méně turistický a více autentický, než ten v Al Seef.

trhy co vidět v dubaji

Trhy v Deira (Spice Souk, Gold Souk, Souk Naif)

Jakmile si projdete historické uličky, zamiřte na druhou stranu zátoky, do čtvrti Deira, kde se nacházejí nejznámější trhy v Dubaji.

Nejjednodušší způsob, jak se tam dostat, je přeplout Dubai Creek tradiční dřevěnou lodí Abra. Jedna jízda vás bude stát 2 AED a platit lze většinou přímo u kapitána v hotovosti. Jen v přístavu přímo přes Al Seef byla i budka, kde se dalo platit kartou. Další možností je samozřejmě svézt se zelenou linkou metra, kde platí normálně tarif MHD.

trhy co vidět v dubaji

Co najdete na trzích v Deira?

🌿 Trh s kořením (Spice Souk) – Stovky druhů koření, čaje, sušeného ovoce a oříšků. Doporučujeme koupit šafrán a kardamom.

💍 Zlatý trh (Gold Souk) – Jeden z největších zlatých trhů na světě. Nejde jen o malé šperky, ale i o obrovské náhrdelníky a náramky, které váží několik kilogramů.

🧥 Trh s oblečením (Souk Naif) – Místo, kde si můžete koupit tradiční arabskou abayu, kašmírovou šálu nebo si nechat ušít oblečení na míru.

Na trzích vždy smlouvejte. První cena, kterou vám prodejce řekne, je často dvojnásobná oproti tomu, co můžete skutečně zaplatit.

trhy co vidět v dubaji gold souk

Creek Harbour – nejhezčí místo na západ slunce

Pokud máte po procházkách ještě energii, zamiřte na závěr dne do Creek Harbour. Je to moderní oblast s krásnými výhledy na panorama města, kde si můžete dát večeři nebo jen posedět u vody.

Z Deiry pojedete zelenou linkou metra až na konečnou stanici Creek, kde přejdete do přístavu a za 2 AED si koupíte lístek na loď. Ve špičkách jezdí taková moderní, uzavřená, kam se vejde hodně lidí. Ale po cestě zpět jsme už vychytali tu tradiční dřevěnou lodičku a byl to zážitek. Lístek se dá koupit i platební kartou (na obou stranách).

kam na západ slunce v dubaji

3. den v Dubaji: Relax u vody

Po dvou dnech plných procházek přichází čas trochu zvolnit a užít si moře, písek a relax. Třetí den vám ukážeme nejlepší veřejné pláže v Dubaji, projdeme si Dubai Marinu a zakončíme den u Madinat Jumeirah.

Nejlepší veřejné pláže v Dubaji

Dubajské pláže jsou opravdu krásné. Je na nich čisto, průzračná voda, jemný písek a skvělé zázemí. Podél nich vede i cyklostezka, takže jich můžete vyzkoušet hned několik najednou. Kola si můžete půjčit přes aplikaci Careem. V okolí nechybí restaurace, stánky s občerstvením, převlékárny a toalety. Bohužel už ani z jedné pláže nebudete mít dokonalý výhled na Burj Al Arab, protože před ním stihli postavit další hotel.

Pokud hledáte veřejné pláže s volným vstupem, zamiřte na Kite Beach, Jumeirah Beach nebo Night Beach. Pláže mezi hotely Burj Al Arab a Jumeirah Marsa Al Arab a na jih od nich, jsou přístupné pouze pro hosty resortů.

K plážím se dostanete autobusem 81 od Mall of the Emirates nebo autobusem 88 od Dubai Frame.

veřejné pláže v dubaji
Kite Beach

Souk Madinat Jumeirah

Pokud máte chuť ještě trochu ponakupovat, kousek od pláží najdete tržiště Madinat Jumeirah v arabském stylu, plné uliček, lagun, restaurací a obchůdků. Je to tady opravdu krásný, navíc odtud uvidíte i Burj Al Arab. Nicméně počítejte s cenami vyššími než na trzích v Deiře.

co vidět v dubaji

The View at The Palm

Po dopoledním koupání se přesuňte do luxusnější části pobřeží Dubaje, kde nás čeká jeden z nejlepších panoramatických výhledů.

Vyhlídka The View at The Palm se nachází v 52. patře a nabízí 360° pohled na uměle vytvořený ostrov Palm Jumeirah, ikonický hotel Atlantis, Arabský záliv a v dálce i panorama mrakodrapů v Downtownu. Vstupenku si můžete opět koupit předem, a to za 110 – 165 AED (tedy 730 – 1100 Kč) – cena se opět odvíjí od denní doby a na západ slunce je dražší.

K vyhlídce od pláží dojedete autobusem č. 8 či 88, ve stanici Palm Gateway přestoupíte na jednokolejku a dojedete do stanice Nakheel Mall. Jednokolejka není zařazená v tarifu MHD, takže zpáteční cesta vás vyjde na 15 AED.

co vidět v dubaji

Pokud máte čas a peníze, vyhlídku na Palm Jumeirah můžete zkombinovat s návštěvou vodního parku Aquaventure nebo akvária Lost Chambers, které je navrženo tak, abyste se cítili jako v bájné Atlantidě.

Dubai Marina

Den můžete zakončit v Dubai Marina, jedné z nejmodernějších a za mě i nejhezčích částí Dubaje. Můžete si tu sednout na lavičku a jen tak pozorovat blyštící se mrakodrapy a jachet v přístavu bez toho, aniž byste cokoli museli utratit. Ideální je za nás sem zajít k večeru, kolem západu slunce.

Pokud ale chcete zažít marinu jinak než jen pěšky, máte několik možností:

  • Plavba jachtou – základní varianta bez jídla vychází ještě na přijatelnou cenu, ale pokud chcete večeři na palubě, připravte si 1 300–1 500 Kč.
  • Ain Dubai – nejvyšší vyhlídkové kolo na světě – nachází se na Bluewaters Island hned u mariny. Jízda na kole trvá 38 minut a z výšky 250 metrů uvidíte celou Dubaj. Cena začíná na 145 AED (950 Kč).

Do Dubai Marina se dostanete od Palm Jumeirah pohodlně tramvají. Do centra pak můžete zpátky zamířit metrem, které je také velmi blízko.

dubai marina

4. den v Dubaji: Muzea historie i budoucnosti

Čtvrtý den začněte v Etihad Museum, kde se dozvíte, jak vznikly Spojené arabské emiráty. Pak se vydejte na Dubai Frame, odkud je výhled na starou i moderní Dubaj. A nezapomeňte navštívit Museum of the Future, jedno z nejfuturističtějších muzeí na světě.

Etihad Museum

Na historii Dubaje už jste se mohli podívat v muzeu Al Shindagha. Etihad Museum vám ale ukáže historii celých Spojených arabských emirátů od malých pouštních emirátů až po dnešní moderní velmoc. Nachází se na místě, kde byla v roce 1971 podepsána smlouva o sjednocení SAE, a jeho expozice jsou interaktivní, takže se tu určitě nudit nebudete.

Do muzea se dostanete autobusem X28 od stanice metra Max či autobusem C10 od stanice ADBC. Vstupné je 25 AED (165 Kč).

Dubai Frame

Pokud ještě nemáte dost vyhlídek, zajděte se podívat na Dubai Frame. Jde o největší obrazový rám na světě, který je zároveň i skvělou vyhlídkou, odkud uvidíte jak starou část Dubaje tak Dubai Downtown. Při procházce vyhlídkovou plošinou vidíte přímo pod sebe do hloubky 150 metrů, takže je to jen pro ty, kteří netrpí závratěmi. Pokud nemáte rádi výšky, můžete se alespoň podívat do Zaabel Parku pod ním.

Vstupné vás vyjde na 50 AED (330Kč), což je na Dubaj skvělá cena. Navíc je krásně přístupný přímo od stanice metra Max. Opět doporučujeme rezervovat si vstup předem, protože je to jedna z nejnavštěvovanějších atrakcí.

dubai frame

Museum of the Future

Jen o dvě stanice metra dál se nachází Muzeum budoucnosti. Není to klasické muzeum, kde byste si jen procházeli kolem vitrín s exponáty, ale spíš takový interaktivní zážitek, kde se dozvíte spoustu ze světa technologií, umělé inteligence a vesmírného výzkumu.

Muzeum se často vyprodává, takže pokud ho chcete navštívit, doporučujeme rezervovat vstupenky předem, a to klidně měsíc dopředu, protože se velmi rychle vyprodávají. Vyjde vás to na 149 AED (téměř 1000 Kč). A pokud vám přijde drahé, zajděte se podívat alespoň na samotnou budovu zvenčí. Protože ta je úchvatná sama o sobě.

muzeum budoucnosti dubaj

5. den: Výlet do pouště či do hor Hatta

Návštěva Dubaje by nebyla kompletní bez výletu do pouště. Písečné duny, jízda v terénním autě a západ slunce nad nekonečnou krajinou patří k nejlepším zážitkům, které můžete v Dubaji zažít. Pokud hledáte něco klidnějšího, můžete se místo pouště vydat do hor Hatta, kde si užijete přírodu a jízdu na kajaku po přehradě.

Pouštní safari v Lahbab Desert

Jedním z nejoblíbenějších míst pro pouštní safari je Lahbab Desert, která se nachází přibližně 50 km od Dubaje. Zážitky, které si můžete během pouštního safari vyzkoušet, záleží na tom, jaký balíček si vyberete.

Základní projížďka po dunách v terénním autě je nejdostupnější. V ceně máte i možnost vyzkoušet si sanboarding, což je taková pouštní verze snowboardingu, či se projet na velbloudech a vidět, jak se dřív přes poušť dopravovali beduíni.

Ale pokud si chcete připlatit, můžete vyzkoušet i jízdu po dunách s čtyřkolkou a projet si část pouště sami.

Pokud si vyberete večerní safari, obvykle zahrnuje i zastávku v beduínském kempu, například Al Khayma Camp, kde si můžete dát tradiční arabskou večeři, vyzkoušet si malování hennou nebo sledovat ohňovou show či hvězdy.

Pouštní safari je jedním z nejpopulárnějších výletů z Dubaje, takže doporučujeme rezervovat předem. Ceny se liší podle vybraného balíčku – základní safari v jeepu vychází na cenu od 700 Kč, pokud chcete čtyřkolky nebo luxusnější večeři, počítejte s cenou kolem 1700 Kč a více.

Powered by GetYourGuide

Výlet do hor Hatta

Pokud vás pouštní safari neláká, ale chcete si odpočinout od městského ruchu, skvělou volbou je výlet do Hatta, která leží v horách poblíž hranic s Ománem.

Největším lákadlem je Hatta Dam, přehrada obklopená skalnatými horami, kde si můžete půjčit kajak a projet se po průzračně modré vodě. Kromě vodních sportů můžete v Hattě navštívit i Hatta Heritage Village, což je rekonstrukce tradiční arabské vesnice, kde se dozvíte více o životě v Emirátech před modernizací.

Výlet do Hatta bývá o něco dražší než pouštní safari, protože zahrnuje i dopravu mimo Dubaj. Ceny se pohybují od 2000 Kč.

6. a 7. den v Dubaji: Další top zážitky a aktivity

Pokud v Dubaji zůstáváte déle než pět dní, můžete si užít i další atrakce, které město nabízí. Tyto dny mohou být volnější, takže si je můžete poskládat podle toho, co vás nejvíc láká. Mezi nejlepší zážitky patří lyžování v obchodním centru, procházka mezi obřími květinovými instalacemi, návštěva mezinárodního festivalu v Global Village nebo výlet do přírodní rezervace plné plameňáků. Pokud chcete vidět i další emiráty, skvělou volbou je výlet do Abú Dhabí.

Mall of the Emirates – lyžařská sjezdovka

Dubaj je město, kde není nic nemožné – dokonce si tu můžete zalyžovat uprostřed nákupního centra. V Mall of the Emirates najdete Ski Dubai, první krytou lyžařskou sjezdovku na Blízkém východě.

Sjezdovka má pět různých tras včetně černé. Pokud nejste lyžaři, můžete vyzkoušet i sáňkování nebo se jen podívat na tučňáky.

Zážitek to musí být opravdu jedinečný, ale také tomu odpovídá cena. Za vstup do Snow Parku zaplatíte 220 AED (1500 Kč) a dalších 240-340 AED dáte za skipass.

Dubai Miracle Garden – zahrada plná květin

Pokud jste v Dubaji od listopadu do května, určitě nevynechejte Dubai Miracle Garden. Tato největší květinová zahrada na světě je jako vystřižená z pohádky – na ploše 72 000 m² najdete miliony květin uspořádaných do neuvěřitelných tvarů, včetně obří repliky letadla Emirates nebo pohádkových domků.

Vstupné stojí 100 AED (650 Kč) a dostanete se sem autobusem č. 105 od stanice metra Mall of Emirates.

miracle garden dubaj

Global Village – kulturní festival

Global Village je obří venkovní kulturní festival a trh, kde si během jednoho večera můžete projít desítky zemí světa. Dozvíte se o kulturách jednotlivých zemí, můžete vyzkoušet jejich jídlo a vše je to prostě jeden velkej Disneyland, ve kterém si připadáte, jako byste procestovali celý svět za jediný den – od Indie přes Egypt až po Japonsko.

Na nás to už bylo takové moc turistické, ale pokud tu budete delší dobu a třeba ještě s dětmi, může se vám tu líbit. Fajn je, že vstupné není vysoké. Jen 25 AED (165 Kč). Dostanete se sem autobusy 102, 103, 104, 106, 108 z různých částí Dubaje (koukněte na Google Maps). Otevřeno je pouze od října do dubna.

global village dubaj

Ras Al Khor – přírodní rezervace s plameňáky

Pokud si chcete odpočinout od ruchu města, Ras Al Khor je skvělým místem na krátký výlet do přírody. Tato rezervace se nachází jen kousek od Downtownu Dubaje a je domovem tisíců růžových plameňáků (a kromě nich ještě spousty dalšího ptactva).

Přírodní rezervaci navštivte ideálně brzy ráno nebo odpoledne, kdy jsou plameňáci aktivní. A určitě vás potěší, že vstup je zdarma. Horší je, že doprava sem je poměrně náročná, takže doporučujeme vzít Uber či taxík.

dubaj plameňáci ras al khor

Výlet do Abú Dhabí – návštěva mešity Sheikha Zayeda

Pokud chcete kouknout i do jiných emirátů nebo odtud odlétáte stejně jako my, stojí za to vyrazit na výlet do hlavního města Spojených arabských emirátů – Abú Dhabí. Největším lákadlem je mešita Sheikh Zayed Grand Mosque, která patří mezi nejkrásnější a největší mešity na světě.

Vstup do mešity je zdarma, jen si ideálně vyplňte registraci na vstup na konkrétní čas online. Jde to udělat i na místě v automatech ve food courtu místního OC, ale nemusí to jít na vámi vybraný čas.

Do mešity se také nezapomeňte vhodně obléknout – dámy musí mít zakryté celé ruce a nohy a mít šátek. Dá se ale koupit i abaya přímo před vstupem za 25 AED (bohužel doby, kdy jí půjčovali zdarma už je pryč). A i přesto, že píší, že nemáte mít žádná zavazadla, je přímo u vstupu do prostor mešity okénko, kde si je můžete zdarma uschovat.

mešita šejka zayeda v abú dhabí

Z Dubaje se sem můžete dostat dvěma způsoby:

🔹 Varianta 1:
🚍 Autobus E100 z Dubai Al Ghubaiba Bus Station či E101 z Ibn Battuta Bus Station do centra Abú Dhabí
🚍 Přestup na bus 94, který jede přímo k mešitě

🔹 Varianta 2:
🚍 Autobus E102 z Ibn Battuta Bus Station na letiště v Abú Dhabí
🚍 Přestup na autobus A10, který staví kousek od mešity

Obě tyto varianty vás budou stát cca 25 AED za bus do Abú Dhabí (a 25 AED příp. za cestu zpátky) + dalších minimálně 20 AED po Abú Dhabí a taky minimálně 3 hodiny cesty v jednom směru.

🔹 Varianta 3:
🚖 Pokud nechcete řešit dopravu, můžete si rezervovat výlet z Dubaje do Abú Dhabí a stihnout třeba i Ferrari World nebo Louvre.

Jak se dopravovat po Dubaji

Dubaj je obrovské město, kde se bez dopravy neobejdete. Pěšky se dá projít jen pár vybraných oblastí, ale většinou budete muset využít metro, autobusy, tramvaje nebo taxi.

MHD v Dubaji

Nejrychlejší způsob, jak se pohybovat po městě, je metrem. Jen pozor na to, ve špičkách bývá dosti plné, hlavně tedy červená linka. Metro má pouze dvě linky:

Červená linka – spojuje letiště, Downtown (Burj Khalifa, Dubai Mall), Mall of the Emirates a Dubai Marina.
Zelená linka – pokrývá starou část města (Deira, Bur Dubai, Creek).

Jezdí každý den, od 5:00 do 00:00, v pátek a sobotu až do 1:00 ráno.

Metro je nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak se přesouvat na delší vzdálenosti, ale nevede všude – například Palm Jumeirah nebo Global Village. K Pal Jumeirah můžete využít jedinou linku tramvaje od Dubai Marina. Ve zbytku města pak autobusy.

metro v dubaji

Na zaplacení v MHD potřebujete NOL Card. K dispozici jsou různé verze. Vás jako turistu bude zajímat jen červená a stříbrná.

Červená je vhodná pro jednorázovou jízdu a zakoupíte ji rovnou nabitou na konkrétní tarif v automatu. Jde i dobíjet, ale pouze tím, co na ní bylo zakoupené jako první – tedy pokud si koupíte celodenní jízdné, už na ní nabijete zas jen celodenní jízdné. Samotná kartička stojí 2 AED + jízdné, co si na ní zakoupíte.

Pro delší pobyt je vhodná stříbrná verze. Karta vás vyjde na 25 AED, ale už v ní máte 19 AED jako kredit, se kterým pouze platíte v případě jízdy. Jízdenky jsou s ní i o něco levnější. Až kredit dojde, zase ji nabijete. Nejde na ní koupit celodenní jízdné, ale ono se vám to s cenami jednotlivých jízd stejně nejspíš u této kartičky nevyplatí. Koupit si ji můžete v info budce jakékoli stanice metra. Tuto kartu lze využít i na platbu autobusu do Abú Dhabí.

nol card karta mhd v dubaji

Jedna jízda stojí podle ujetých zón a také dle toho zda máte červenou nebo stříbrnou nol card. Ale je to cca 3-6 AED za jízdu. V metru máte možnost si zaplatit i Gold Class, což je poslední vagón, který má pohodlnější sedačky a není tak natřískaný. Celodenní lístek vyjde na 20 AED (standardní třída).

Uber, Careem a taxi v Dubaji

Pokud chcete vyrazit do méně dostupných částí města, lepší volbou než autobus je taxi nebo Careem/Uber.

Taxíky v Dubaji jsou regulované státem a spadají pod RTA (Roads & Transport Authority), což je stejný úřad, který spravuje metro, autobusy a tramvaje. To znamená, že všechny oficiální taxi vozy mají jednotné tarify, taxametry a pevně stanovené podmínky. Poznáte je dle béžová barvy s různými barvami střech (červená, modrá, zelená, růžová – růžová je pro ženy a děti, řízená ženami).

taxi dubaj

Startovné: 12 AED (běžně), 5 AED (z ulice)
Startovné z letiště: 25 AED
Cena za kilometr: 2–2,50 AED
Minimální jízdné: 12 AED

Případně můžete využít i o trochu levnější jízdu přes aplikaci Careem (místní obdoba Uberu) či přímo Uber.

Půjčení kol v Dubaji přes Careem

Přes aplikaci Careem si můžete půjčit i elektrická kola a svézt se třeba po Dubai Marina nebo kolem pláží, kde je dokonce i cyklostezka. Jeden den vás vyjde na 20 AED, případně celý týden na 50 AED. Po tu dobu pak můžete udělat tolik 45minutových jízd, kolik si budete přát.

careem aplikace dubaj

Autobus z Abú Dhabí do Dubaje a naopak

Pokud stejně jako my přiletíte do Abú Dhabí, nezbývá vám nic jiného, než si vzít z letiště Shuttle Bus za 35 AED. Jezdí každou hodinu a jízdenky koupíte na letišti u okénka těsně před výlezem k autobusům. Autobus vás doveze na Ibn Battuta Station, odkud budete pokračovat metrem.

Po cestě zpět už můžete využít i MHD bus za 25 AED, pokud už budete mít koupenou stříbrnou NOL card, se kterou se platí. Pak lze využít linky E100 z Dubai Al Ghubaiba Bus Station či E101 z Ibn Battuta Bus Station na hlavní autobusové nádraží v centru Abú Dhabí či E102 z Ibn Battuta Bus Station na letiště v Abú Dhabí.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *